Zavřít reklamu

Pokud jste se dneska ráno podívali do kalendáře, tak vám na dnešním datu, tedy 6. května, dost možná nepřišlo nic divného. Pravdou ale je, že právě na dnešní den připadá Světový den hesel. Díky tomuto dni můžete například se slevou získat různé aplikace, které se starají u ukládání či správu všech vašich hesel. Při této příležitosti jsme si pro vás na dnešek přichystali návod, který taktéž s hesly souvisí. Podíváme se, jakým způsobem můžete na Macu změnit heslo k uživatelskému účtu.

Jak na Macu změnit heslo k uživatelskému účtu

Heslo na Macu můžete chtít změnit kvůli hned několika různým důvodům. Například pokud všude používáte hesla stejné a rozhodli jste se, že s tím skoncujete, popřípadě třeba kvůli tomu, jelikož jste zjistili, že vaše heslo uniklo na internet. Postup změny je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně nyní nalezněte sekci Uživatelé a skupiny, na kterou klepněte.
  • Nyní si v levém menu vyberte a klepněte na účet, u kterého chcete heslo změnit.
  • Poté se ujistěte, že se v horním menu nacházíte v záložce Heslo – popřípadě zde přejděte.
  • V pravém horním rohu pak stiskněte tlačítko Změnit heslo…
  • Objeví se nové okno, ve kterém už jen stačí zadat staré heslo, nové heslo a případnou nápovědu.
  • Jakmile budete mít veškerá políčka zapsaná, stačí stisknout Změnit heslo.

Pomocí výše uvedeného způsobu tedy můžete na Macu jednoduše změnit heslo k uživatelskému účtu. Co se týče tvorby hesla, tak existuje hned několik různých „pravidel“, která je nutná pro vytvoření bezpečného hesla dodržet. V krátkosti můžeme zmínit, že byste neměli používat stejná hesla na různých portálech – jakmile útočník zjistí jedno heslo, tak dostane přístup k mnoha účtům. Heslo by se pak mělo skládat z malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků, důležitá je pak také délka hesla – jedná se minimálně o osm znaků. Prolomení takového hesla by v dnešní době a při využití průměrného počítače trvalo téměř 10 let. Pro správu hesel můžete využít například Klíčenku na iCloudu, která se o vše postará za vás – navíc pak máte hesla k dispozici na všech svých zařízeních.

.