Zavřít reklamu

Snad každý majitel Macu začne dříve nebo později uvažovat o tom, jak uvolnit místo na úložišti svého jablečného počítače. Aplikace Apple Music běžně ukládá média do domovské složky uživatele, což může zabírat hodně místa. V dnešním návodu si ukážeme, jak změnit umístění složky knihovny Apple Music a přesměrovat ukládání například na externí disk.

Výchozím umístěním pro ukládání médií pro aplikaci Hudba je domovská složka uživatele, respektive složka s příslušným názvem, která se nachází na adrese /Users/~/Music, kde „~“ je název složky přihlášeného uživatele. Uvnitř této složky najdete další složku s názvem Media a samotný datový soubor hudební knihovny, který je ve výchozím nastavení pojmenován Music Library.musiclibrary. Právě zde se nachází mediální soubory z knihovny nativní aplikace Hudba.

Média však z různých důvodů nemusíte chtít ukládat na spouštěcí disk. Možná budete chtít média uložit na externí svazek kvůli přenositelnosti a snadnému zálohování. Umístění složky médií aplikace Hudba lze poměrně snadno změnit přímo v aplikaci Hudba. Jak na to?

Nejprve si připravte externí úložiště na jiném disku, kam budete ukládat všechny soubory. Mělo by se jednat o relativně rychlý disk s velkým množstvím volného místa a s malým počtem již uložených souborů. Pokud je to možné, vyčleňte pro úložiště médií celý svazek.

Jakmile budete mít vše připravené, spusťte na Macu nativní aplikaci Hudba. Na liště v horní části obrazovky klikněte na Hudba -> Nastavení . V horní části okna Nastavení klikněte na kartu Soubory – u položky Umístění složky s hudbou si můžete všimnout, že je v současné době nastaveno výchozí umístění v domovské složce uživatele. Klikněte na Změnit a poté vyberte požadovanou složku či svazek na externím disku. Je možné, že budete vyzvání k ověření za pomoci hesla nebo Touch ID.

.