Zavřít reklamu

Apple včera vydal macOS Catalina pro běžné uživatele. Systém přináší několik zajímavých novinek, jedna z těch původně slibovaných mu však stále chybí. Apple na svém webu oznámil, že zavedení sdílení složek na iCloud Drive v macOS Catalina odkládá až na jaro příštího roku. Na české verzi webu Applu je tato informace uvedena v podobě poznámky pod čarou na konci stránky, věnované novým funkcím operačního systému macOS Catalina.

Na Macu na jaře…

Proces vývoje této klíčové funkce zabral Applu řadu měsíců. Jejím má být možnost sdílení složek na iCloud Drivu mezi Apple uživateli prostřednictvím privátního odkazu. Funkce se nejprve krátce objevila v prvních betaverzích operačního systému iOS 13, před oficiálním vydáním plné verze operačních systémů iOS 13 a iPadOS ji ale Apple kvůli problémům, které vznikly v průběhu testování, stáhl. Plná verze operačního systému macOS Catalina byla počátkem tohoto týdne vydána bez možnosti sdílení složek na iCloud Drivu.

V prvních verzích operačního systému macOS Catalina mohli uživatelé zaregistrovat, že po kliknutí pravým tlačítkem myši na složku v iCloud Drivu se objevilo menu, které obsahovalo možnost vytvoření privátního odkazu a jeho následného sdílení prostřednictvím AirDrop, ve Zprávách, v aplikaci Pošta nebo přímo lidem ze seznamu kontaktů. Uživatel, který takový odkaz obdržel, získal přístup k příslušné složce v iCloud Drivu, mohl do ní přidávat nové soubory a sledovat aktualizace.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
…v iOS ještě letos

Zatímco na zmíněné stránce, věnované funkcím macOS Catalina, Apple slibuje zavedení sdílení složek na iCloud Drivu na jaře, majitelé iPhonů a iPadů by se jí podle všeho mohli dočkat ještě v průběhu letošního podzimu. V operačním systému iOS 13.2 beta 1 nicméně tato možnost zatím ještě neexistuje. Je tedy možné, že ji Apple zavede buďto v některé z příštích verzí, nebo že informace na příslušné webové stránce zkrátka ještě nebyly aktualizovány.

V rámci služby iCloud Drive je tedy zatím možné pouze sdílet jednotlivé soubory, což tuto službu značně znevýhodňuje oproti konkurenci, jako je třeba Google Drive nebo Dropbox, kde je sdílení celých složek již dlouhou dobu bez problémů možné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více