Zavřít reklamu

Pokud jste si na svůj iPhone 5 nainstalovali iOS 7 a máte operátora T-Mobile, možná jste si všimli, že v nastavení zmizel přepínač pro vypnutí 3G a místo něj se objevila možnost vypnutí LTE. Pokud sídlíte na místě, kde je slabý 3G signál, telefon často musí síť vyhledávat, což má značný dopad na výdrž baterie, proto je lepší 3G vypnout, nicméně přepnutím možnosti LTE zůstane 3G stále aktivní.

Náš čtenář m. nám poslal tip, jak přepínač 3G do nabídky v nastavení mobilních sítí vrátit. Přepínač ovlivňuje nastavení profilu operátora (Carrier Settings), její nejnovější aktualizaci je tak třeba dostat ze zařízení pryč.

iOS 7 iTunes nastavení sítě operátora
 • Pro tento úkon je třeba udělat restore. Zálohujte nejdříve svůj telefon, buď prostřednictvím iTunes nebo iCloud
 • Proveďte obnovení ze zálohy. Buď po připojení telefonu k iTunes a výběrem obnovy nebo obnovením telefonu do továrního nastavení (Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení) a poté vyvolejte zálohu, kterou jste provedli předtím. Pokud budete před obnovením ze zálohy dotázáni na aktualizaci profilu operátora, odmítněte.
 • Po obnovení se vás telefon dvakrát zeptá, zda chcete aktualizovat profil operátora (Update Carrier Settings). Tuto aktualizaci v obou případech odmítněte.


Zmíněný nedostatek by měla v budoucnu vyřešit aktualizace iOS 7. Apple patrně připravuje verzi 7.0.3, která opraví i nefunkční iMessage a nově objevenou bezpečnostní díru, také se ví, že se již testuje iOS 7.1. Pokud trpíte rychlým vybíjením telefonu, můžete nicméně chybějící přepínač 3G sítě řešit tímto způsobem.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  dnes jsem byl Apple store kvuli problemu s iMessage v iOS 7 na mem iPhone 5. Zpravy iMessage mi neodchazeli, ale pouze prichazeli. V Apple store rekli at zkusim prave aktualizovat primo prostrednictvim iPhone Nastaveni operatora, a pote jen znovu aktivovat iMessage. A… ono to funguje ;)

  Funguje to, ale dejme tomu, že zhruba jen den, poté opět přestane. Nejlepší je vyčkat na 7.0.3, kde Apple chybu opraví.

  Podobny problem som mal aj ja. Skus toto:nastavenia-správy-odosielanie a prijímanie – a tu más asi zaskrtnuty tvoj mailový kontakt na iCloud. Treba nechat zapnuté len svoje číslo. Mne to od tejto zmeny funguje.

  To jskoze na 5ce neslo vypnout 3G ?

  Ne bylo tam místo 3G vypínátko na LTE :-) :-)

  Po aktualizaci na iOS7 a aktualizaci carrier profile to u operátora T-mobile skutečně bylo takto. Tedy žádná blbost. Screenshot s ukázkou jsem zaslal také.

  po aktualizaci na iOS 7 jsem měla možnost jen vyp/zap LTE, dle tohoto návodu jsem vrátila 3G a fungovalo to… Teď jsem ale nechala aktualizovat 7.0.3 a mám zas jen LTE a už to nejde zpět. Nevíte někdo co s tím?

celý text

Čtěte více.