Zavřít reklamu

Moderní telefony v čele s iPhone již roky nejsou pouze telefonem ale suplují nám navigace, herní konzole, iPody, fitness trackery, fotoaparáty a v podstatě vše na co si vzpomenete. Frekvence nabíjení je tím pádem čím dál tím vyšší a většina z nás chce dobít svůj iPhone v co nejkratším čase. Návod na to jak toho dosáhnout je přitom poměrně jednoduchý a největší vliv na to jak rychle se váš iPhone nabije má pochopitelně nabíječka. Sám Apple na svých oficiálních stránkách doporučuje použít nabíječku k iPadu pro rychlejší nabíjení iPhonu. Nemusíte se tak bát poškození telefonu. S nabíječkou na iPad je navíc možné nabíjet dokonce i sluchátka AirPods. V jejich případě sice nabíjení nezrychlíte, ale nemusíte se bát, že byste jim ublížili.

Pokud tedy chodíte čas od času kolem výlohy svého oblíbeného prodejce Apple a stále přemýšlíte nad tím co si ještě dopřát za vychytávku, která nevysaje vaši peněženku, pak je to jednoznačně nabíječka na iPad. Samozřejmě můžete pro rychlé nabíjení použít také USB port některého z nových Maců nebo kvalitní nabíječku do zapalovače v autě. Nabíječka na iPad dokáže nabít iPhone 7 Plus za dvě hodiny na 90% kapacity baterie. Pokud vám jde skutečně o vteřiny a potřebujete dostat do svého telefonu co nejvíc energie než si dáte sprchu a vyrazíte na večerní párty, pak použijte ještě následující triky.

Přepněte telefon do letového režimu. Díky tomu telefon vypne v podstatě vše co jej vytěžuje s výjimkou displeje a to GSM, GPS a Bluetooth. Když pak zhasnete displej a vypnete veškeré aplikace, je v podstatě z hlediska rychlosti nabíjení baterie tento režim srovnatelný s nabíjením vypnutého telefonu. Apple sám pak doporučuje také sundat obaly nebo kryty z telefonu aby docházelo ke správnému odvodu tepla a tím se baterie nepřehřívala. Pokud totiž telefon zaznamená vyšší teplotu baterie než která je standardem sníží rychlost nabíjení nebo ji na čas dokonce úplně přeruší. Důležité je také používat originální nebo certifikované kabely, které jednak nepoškodí nabíjené zařízení a navíc mu poskytují co nejvyšší možný přenos energie od nabíječky do iPhonu. Při dodržení všech výše uvedených zásad se bude iPhone nabíjet výrazně rychleji a přitom si můžete být jisti že jej nijak nepoškozujete. Všechny rady totiž uvádí přímo Apple na svých oficiálních stránkách.

iPhone 7
.