iWant

Jak nabít iPhone co nejrychleji? Nabíječka na iPad je skvělá investice

iWant

Moderní telefony v čele s iPhone již roky nejsou pouze telefonem ale suplují nám navigace, herní konzole, iPody, fitness trackery, fotoaparáty a v podstatě vše na co si vzpomenete. Frekvence nabíjení je tím pádem čím dál tím vyšší a většina z nás chce dobít svůj iPhone v co nejkratším čase. Návod na to jak toho dosáhnout je přitom poměrně jednoduchý a největší vliv na to jak rychle se váš iPhone nabije má pochopitelně nabíječka. Sám Apple na svých oficiálních stránkách doporučuje použít nabíječku k iPadu pro rychlejší nabíjení iPhonu. Nemusíte se tak bát poškození telefonu. S nabíječkou na iPad je navíc možné nabíjet dokonce i sluchátka AirPods. V jejich případě sice nabíjení nezrychlíte, ale nemusíte se bát, že byste jim ublížili.

Pokud tedy chodíte čas od času kolem výlohy svého oblíbeného prodejce Apple a stále přemýšlíte nad tím co si ještě dopřát za vychytávku, která nevysaje vaši peněženku, pak je to jednoznačně nabíječka na iPad. Samozřejmě můžete pro rychlé nabíjení použít také USB port některého z nových Maců nebo kvalitní nabíječku do zapalovače v autě. Nabíječka na iPad dokáže nabít iPhone 7 Plus za dvě hodiny na 90% kapacity baterie. Pokud vám jde skutečně o vteřiny a potřebujete dostat do svého telefonu co nejvíc energie než si dáte sprchu a vyrazíte na večerní párty, pak použijte ještě následující triky.

Přepněte telefon do letového režimu. Díky tomu telefon vypne v podstatě vše co jej vytěžuje s výjimkou displeje a to GSM, GPS a Bluetooth. Když pak zhasnete displej a vypnete veškeré aplikace, je v podstatě z hlediska rychlosti nabíjení baterie tento režim srovnatelný s nabíjením vypnutého telefonu. Apple sám pak doporučuje také sundat obaly nebo kryty z telefonu aby docházelo ke správnému odvodu tepla a tím se baterie nepřehřívala. Pokud totiž telefon zaznamená vyšší teplotu baterie než která je standardem sníží rychlost nabíjení nebo ji na čas dokonce úplně přeruší. Důležité je také používat originální nebo certifikované kabely, které jednak nepoškodí nabíjené zařízení a navíc mu poskytují co nejvyšší možný přenos energie od nabíječky do iPhonu. Při dodržení všech výše uvedených zásad se bude iPhone nabíjet výrazně rychleji a přitom si můžete být jisti že jej nijak nepoškozujete. Všechny rady totiž uvádí přímo Apple na svých oficiálních stránkách.

 • David Guľaš

  Ahoj, můžu dostat odkaz na to, kde Apple píše že to iPhonu neuškodí? Potřebuju to pro paranoidní kamarádku. :D

 • Bronislav Suchý

  Ono to o moc rychlejší není…mám doma iPad a s jeho nabíječkou nabíjím iPhone 6 a že bych si všiml rozdílu oproti nabíječce pro iPhone se říct nedá…vyhozené peníze dle mého názoru!

  • Vážně? fúúha tak nevím no toto video ukazuje něco jiného a stejnou zkušenost má drtivá většina lidí. Těch videí najdete na YouTube stovky. https://www.youtube.com/watch?v=vMoGwo98mUM

   • DSD

    Ano, vazne. Nevim, jak se chova 7+, ktery ma vetsi akumulator, ani jsem kvuli toho nezkoumal youtube, ale nabijim 6s a rozdil mezi pribalenou nabijeckou a tou z iPadu je u mne na urovni statisticke chyby.

   • o.soukup96

    Pěkná manipulace napsat na zkušenost že u ne plus verze je nabíjení cca stejně rychlé, že u plus verze to je rychlejší se slovy: „video ukazuje něco jiného a stejnou zkušenost má drtivá většina lidí“.

   • Tomas Hruby

    K předchozím příspěvkům bych ještě dodal, že nejde jen o verzi plus. On by totiž iPhone verze 7 měl umět o něco rychlejší nabíjení než 6 či 6s, proto se u něj dá očekávat přínos výkonnější nabíječky výraznější.

    A poznámka na okraj – vůbec nejvýraznější přínos má použít 29W nabíječ od Macbooku 12 a k němu kabel Lightning/USB-C, ale využije se to spíš s iPadem, iPhonu to neublíží (viz popis u https://www.apple.com/cz/shop/product/MK0X2ZM/A/usb-c-lightning-kabel-1-m?fnode=91&fs=f%3Dcable-charger%26fh%3D4588%252B45d4%252B45c4 ), ale přidaná hodnota není vysoká, spíš je to perspektivnější do budoucna.

 • Roman Smutny

  Ahoj, od verze iOS 8.3 vcetne se GPS prijem nevypne. Zustava stale zapnuty.