Zavřít reklamu

Nizozemský výrobce příslušenství Zens představil bezdrátovou nabíječku, která funguje na podobném principu jako zrušená AirPower od Applu. Zens Liberty, jak se nabíječka nazývá, totiž umí bezdrátově nabíjet zařízení bez ohledu na to, kde jsou na podložce umístěny.

Drtivá většina současných bezdrátových nabíječek se takřka v ničem neliší a dokonce i když zvládají nabíjet více zařízení současně,  je potřeba, aby byla umístěna na vyznačené místo na podložce. To může být v některých případech limitující a navíc při nedodržení konkrétního místa se může snižovat účinnost a tudíž i rychlost nabíjení.

Ostatně právě vzhledem k výše popsanému se Apple rozhodl vyvinout AirPower – podložku, která by zvládala nabíjet až tři zařízení současně bez ohledu na to, kde přesně a v jaké poloze by byla položena. Příčinou výrobních problémů a nesplněním standardů na kvalitu byl Apple nakonec nucen vývoj AirPower zaříznout. Firma Zens ale nyní dokazuje, že bezdrátová nabíječka s vlastnostmi AirPower může fungovat, byť v lehce omezené formě.

Bezdrátová nabíječka Zens Liberty:

Zatímco AirPower měla zvládat současně nabíjet tři zařízení bez ohledu na jejich polohu, Zens Liberty umí nabíjet dvě. Možná ale právě zde se pro Apple nacházel kámen úrazu. AirPower měla totiž ukrývat 21 až 24 navzájem se překrývajících cívek a řešení od Zens jich má pouze 16 a nemělo by tudíž docházet k přehřívání, což byl údajně hlavní problém nabíječky od Applu.

Vyšší počet cívek přímo úměrně zvedá i výkon a Zens Liberty zvládá bezdrátovou formou dodat až 30 W. Dalších 15 W nabízí USB port umístěný v zadní části nabíječky, který lze použít například pro nabíjení Apple Watch, nebo jakéhokoli dalšího zařízení. Součástí balení bude také USB-C adaptér.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zens začne svou podložku pro bezdrátové nabíjení prodávat v průběhu listopadu. Dostupná bude ve dvou dvou verzích – Kvadrat a Glass. První zmíněná vyjde na 139 dolarů (přibližně 3 300 korun) a nabídne povrch z 90% česané vlny. Verze Glass za 179 dolarů (přibližně 4 200 korun) pak bude představovat limitovanou edici podložky se skleněnou nabíjecí plochou, která umožní nahlédnout do útrob nabíječky, tedy na všech 16 cívek.

zdroj: Zens

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více