Zavřít reklamu

Kromě toho, že Apple vydal nové operační systémy pro iPhone, iPad a macOS zařízení, tak nezapomněl také na své wearables, tedy nositelné příslušenství. Kromě toho, že se významné aktualizace firmwaru dočkaly AirPody, tak Apple samozřejmě nezapomněl ani na své Apple Watch, ke kterým vydal novou verzi operačního systému watchOS, a to s pořadovým číslem 7. I tento operační systém už si samozřejmě můžete nyní nainstalovat – pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení tohoto článku. Berte na vědomí, že watchOS 7 musíte nainstalovat až poté, co nainstalujete iOS 14. Pokud to provedete naopak, tak riskujete nefunkčnost svých Apple Watch.

Jak nainstalovat watchOS 7

V případě, že chcete nainstalovat watchOS 7 na vaše Apple Watch, tak je nutné, abyste vlastnili Series 3 a novější. Na starší hodinky totiž tato aktualizace není k dispozici. Pokud tohle kritérium splňujete, tak už se vrhněte do čtení samotného postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárované, přešli v Safari na tuto stránku.
  • Zde poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na sekci s watchOS 7.
  • V této sekci je poté nutné, abyste klepnuli na tlačítko Download.
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí notifikace, která se týká instalace profilu – klepněte na Povolit.
  • Systém vás přesune do aplikace Watch, kde vpravo nahoře klepněte na Instalovat.
  • Poté zadejte váš kódový zámek a vpravo nahoře klepněte na Instalovat. Akci potvrďte stisknutím Instalovat v dolní části obrazovky.
  • Nyní je nutné restartovat Apple Watch – restart se nabídne prostřednictvím notifikace, kde stačí klepnout na Restartovat.
  • Po restartu už stačí jen přejít do aplikace Watch, kde přejděte do Obecné -> Aktualizace softwaru. Zde už stačí systém klasicky nainstalovat.

Nyní už je naše portfolio instalací beta verzí nových operačních systémů kompletní. Opět podotýkám, že je v případě instalace watchOS 7 nutné, abyste prvně nainstalovali iOS 14, a až poté watchOS 7 – hrozí již zmiňované „bricknutí“ Apple Watch, tedy že vám přestanou na nějakou delší dobu fungovat.

.