Zavřít reklamu

Před pár dny Apple představil zbrusu nové operační systémy – konkrétně iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Oficiálního vydání pro veřejnost se dočkáme až za několik dlouhých měsíců, každopádně již nyní jsou k dispozici vývojářské beta verze, díky kterým je možné ke zmíněným novým systémům získat přístup dříve. Pokud jste schopni přijmout riziko chyb a všemožných bugů, popřípadě pokud máte k dispozici záložní zařízení, tak v tomto článku najdete postup, jak můžete již nyní nainstalovat watchOS 9, konkrétně vývojářskou beta verzi.

Jak nainstalovat watchOS 9 již nyní

  • Prvně přejděte v Safari na tyto stránky, kde sjeďte níže a v sekci watchOS 9 Download pomocí tlačítka Install Profile stáhněte konfigurační profil.
  • Po kliknutí na tlačítko se zobrazí notifikace, kde klepněte na Povolit. Tímto se konfigurační profil stáhl.
  • Nyní váš iPhone přenese do aplikace Watch, kde vpravo nahoře klepněte na Instalovat.
  • Poté zadejte váš kódový zámek, potvrďte smluvní podmínky a klepněte dvakrát na Instalovat.
  • Poté je nutné, abyste vaše Apple Watch restartovali (zobrazí se okno, ve kterém lze ihned zařízení restartovat).
  • Po restartu přejděte na iPhonu do aplikace Watch a otevřete Obecné → Aktualizace softwaru, kde watchOS 9 stáhněte, a poté proveďte instalaci.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné nainstalovat watchOS 9 již nyní. Nutno zmínit, že se jedná o vývojářskou a hlavně první verzi, která je plná chyb a bugů, a proto si instalaci moc dobře rozmyslete. Nutno zmínit, že jakmile jednou watchOS 9 nainstalujete, tak už není cesty zpátky. Apple Watch nelze zálohovat, takže se zpět na watchOS 8 nevrátíte! Zároveň je nutné watchOS 9 instalovat až po nainstalování iOS 16.

Vývojářskou verzi watchOS 9 instalujete čistě na vlastní nebezpečí a magazín Jablíčkář.cz nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat či zničení zařízení.

.