Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jablečnou televizi Apple TV, tak už jste si zajisté všimli nádherných spořičů obrazovky, které se automaticky spustí po určité době nečinnosti. Tyto spořiče se v angličtině nazývají Aerial, v češtině jednoduše Letecké záběry. I přesto, že jsou tyto spořiče naprosto nádherné, tak ne každému musí nutně vyhovovat. Spořič obrazovky na Apple TV si můžete klidně nastavit tak, aby se na něm zobrazovaly vaše fotografie. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak nastavit vaše fotografie jakožto spořič obrazovky Apple TV

V případě, že vám spořič obrazovky v podobě leteckých záběrů nevyhovuje, můžete si místo nich nastavit vlastní fotografie. Toho docílíte tak, že vaši Apple TV zapněte, a poté pomocí ovladače najeďte na domovské obrazovce na aplikaci Nastavení, kterou rozklikněte. Jakmile tak učiníte, tak ve zobrazeném menu klepněte úplně nahoře na možnost Obecné. V této sekci poté stačí rozkliknout kolonku Spořič obrazovky, kde v kolonce Typ zvolte Moje fotografie. Nyní si stačí vlevo v menu zvolit, jaká alba a jejich fotografie se na spořiči zobrazí. Na iPhonu si můžete klidně vytvořit zvláštní album, do kterého vložíte jen ty fotografie, které chcete na spořiči Apple TV zobrazit. Jednoduše tak můžete vaši televizi proměnit v jakýsi „fotorámeček“.

V sekci Spořič obrazovky si dále můžete nastavit, po jak dlouhé době nečinnosti ke spuštění spořiče dojde – stačí klepnout na možnost Spustit za, kde si zvolte interval od dvou do třiceti minut. Dále si zde můžete nastavit, zdali se má spořič zapnout při přehrávání hudby či podcastů. A pokud chcete vidět, jak bude vámi nastavená spořič vypadat, tak stačí klepnout na možnost Ukázka. Níže je ještě k dispozici nastavení přechodů mezi jednotlivými spořiči, respektive fotografiemi.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více