Zavřít reklamu

Minulý týden jsme psali o tom, že se k soudu naposledy vrací dnes již legendární soudní spor mezi společností Apple a Samsung. Po mnoha letech soudních tahanic, několika přezkoumání a dalších souvisejících soudů týkajících se adekvátnosti vyměřeného odškodnění je konečně jasno. Dnes ráno padl verdikt, který celý spor ukončuje a ten tak po sedmi letech končí. A Apple z něj vychází vítězně.

Současný proces byl v podstatě jen o tom, jakou výši odškodnění Samsung nakonec zaplatí. O tom, že došlo k porušení patentů a kopírování soudy rozhodly již před lety, posledních pár let se Samsung soudil jen o tom, kolik vlastně musí Applu zaplatit a jak bude škoda vypočtena. Tato poslední část celého případu se dočkala rozuzlení dnes a Samsung z toho vyšel nejhůř, jak mohl. V podstatě se potvrdily závěry z předchozích soudních líčení, které Samsung napadal. Společnost tak musí Applu doplatit více než půl miliardy dolarů.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Celková suma, kterou musí Samsung Applu zaplatit, činí 539 milionů dolarů. 533 milionů je odškodnění za porušení designových patentů, zbylých pět milionů pak za porušení technických patentů. Zástupci Applu jsou se závěrem tohoto přelíčení spokojeni, v případě Samsungu je nálada o poznání horší. Toto rozhodnutí se již nedá dále rozporovat a celý proces tak končí. Podle zástupců Applu je dobře, že soud potvrdil „sprosté okopírování designu“ a Samsung tak odchází adekvátně potrestán.

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více