Zavřít reklamu

Pokud tušíte, že se na Vánoce stanete čerstvými majiteli nového iPadu, možná přemýšlíte také nad tím, jak jej co nejlépe ochránit před poškozením. I v případě, že svůj iPad budete používat převážně doma, tak byste měli zvážit pořízení ochranného skla, krytu či obalu – nehody se zkrátka stávají i těm nejopatrnějším a je lepší být připraven než překvapen.

Jednoduché obaly

Obaly na iPad mohou mít různou podobu. Mezi ty nejjednodušší patří obaly, které chrání pouze jeho zadní část. Bývají obvykle z kůže, plastu či silikonu. Kožené obaly vypadají dobře, vašemu iPadu dodají punc luxusu, oproti těm silikonovým ale nepředstavují tolik účinnou ochranu před následky nárazu – spolehlivě ale ochrání zadní část vašeho iPadu před vrypy a škrábanci. Pokud chcete, aby kryt dal zároveň vyniknout původnímu designu vašeho iPadu, můžete zvolit průsvitný TPU obal, který vám zároveň zaručí účinnou ochranu proti nárazům. V případě, že dáváte přednost spíše méně robustním krytům, můžete zvolit kůži či koženku – kryty z tohoto materiálu ale obvykle disponují ještě krytem na displej.

Víceúčelové a dětské kryty

Veliké oblibě se těší také kryty, které kromě zadní části chrání také displej vašeho iPadu – kryty tohoto typu představují skvělé řešení pro uživatele, kteří chtějí mít chráněný i displej svého tabletu, ale nechtějí na něj lepit tvrzené sklo. Tyto kryty navíc mohou zároveň sloužit jako víceúčelový stojánek pro iPad. Pokud jste ochotni do krytu tohoto typu investovat o něco více, můžete svůj iPad opatřit krytem se Smart Keyboard nebo Magic Keyboard. Zvláštní kategorií jsou pak kryty a obaly, určené převážně pro děti. Kromě typického dětského designu se vyznačují opravdu robustní konstrukcí, díky které iPad přežije ledacos. Takové kryty zpravidla slouží také jako stojánek, někdy jsou po stranách opatřené rukojeťmi. Robustní kryty se ale vyrábí i v „dospělé“ verzi, většinou poslouží také jako stojánek.

Tvrzená skla a fólie

Sklo vašeho iPadu může být v jistých případech náchylné na poškrábání nebo dokonce prasknutí. Výměna displeje iPadu může být nejenom nákladná, ale v některých případech může mít dokonce negativní vliv na fungování Home Buttonu, respektive funkce Touch ID. Nejlepší prevencí je kromě opatrného zacházení také pořízení náležité ochrany v podobě tvrzeného skla nebo fólie. Sklo je doplňkem, do kterého se rozhodně vyplatí investovat, a na kterém byste neměli šetřit. Mělo by pokrývat co největší plochu displeje vašeho iPadu, zvolit můžete třeba i sklo s privátním filtrem. Ideální tloušťka ochranného sklad pro iPad činí 0,3 mm, a jeho instalaci byste bez problémů měli zvládnout sami. Pokud se na to necítíte, můžete o aplikaci skla na tablet často požádat v prodejně, kde jste jej zakoupili.

.