Zavřít reklamu

Pokud jste někdy dostali pod stromeček nějaké drahé zařízení, tak jistě víte, že alfou a omegou úspěšného dožití vašeho křemíkového kamaráda je správná ochrana. A dvojnásob toto tvrzení platí v případě, že vás vaši blízcí překvapí a připraví si pro vás takový dárek jako je například iPhone. Ten je totiž poněkud náchylný na jakékoliv mechanické poškození a jistě byste si nechtěli zničit podobný dárek těsné poté, co jste ho dostali. I z tohoto důvodu jsme si tak pro vás připravili několik řešení a tipů, díky nimž se nebudete muset o svůj nový poklad tolik bát. Každé má samozřejmě výhody a nevýhody, ale věříme, že si nakonec vyberete úspěšně.

Kožené, průhledné, nebo silikonové pouzdro?

Pokud hledáte spíše uzavíratelný kryt, který ochrání nejen zadní část vašeho iPhonu, ale i tu přední, do úvahy by mohl přijít rozhodně kožený obal. Právě ten se dokonale hodí k uzavíratelné konstrukci a zajistí příjemnou manipulaci během otevírání a zavírání. Díky koženému materiálu navíc skvěle chrání například před tekutinami, prachem a především pádům. Kožená vrstva totiž částečně „přečuhuje“ přes okraje, což brání výraznému poškození hran. Stejně tak většína zaklápěcích krytů podporuje i nabíjení pomocí technologie Qi, nabízí elegantní a prémiový design a především integrovaný stojánek a místo například na občanský průkaz nebo kreditní kartu. Nevýhodou je nutnost neustále kryt zavírat a při focení je nutné zadní část držet vedle telefonu. Přesto se jedná o nezbytné kompromisy, který za bezpečí vašeho telefonu zkrátka stojí.

Dalším adekvátním kandidátem je i ochranný kryt z velmi poddajného materiálu jako je silikon, který se sice na první pohled může zdát, že přílišnou ochranu nenabízí, ale opak je pravdou. Oproti koženému pouzdro se ale výrazně liší, a to především tím, že obepíná hrany telefonu, čímž tvoří neprodyšnou vrstvu mezi případným kolizním materiálem a iPhonem. Další potěšující funkcí je i lehkost a elegantnější design, díky čemuž ani nepoznáte, že nějaké pouzdro vlastně máte. Telefon navíc můžete pohodlně ovládat, protože jsou všechna tlačítka odhalená a normálně dostupná. Problémem by však ve finále mohla být samotná konstrukce, která není zdaleka tak robustní jako v předchozím případě. Ideální je tedy vzít si na pomoc ještě další příslušenství, jako je například tvrzené sklo.

Než se ale vrhneme na ochranu displeje, pojďme se podívat i na poslední způsob, jak dostatečně ochránit svůj telefon bez výrazného zásahu do jeho designu. Řešením je průhledný kryt, který dokonale obepíná tělo iPhonu a zároveň nabízí reflexi právě takových barev, které jste si při vybírání iPhonu zvolili. Kromě neinvazivní ochrany navíc takový kryt nabízí i neuvěřitelnou tenkost a eleganci, nízkou váhu a takřka instantní přilnutí k telefonu, díky čemuž si ani neuvědomíte, že nějaký kryt vlastně máte. Na rozdíl od koženého či silikonového pouzdra je totiž s telefonem kryt spárovaný takřka neprodyšně. To však paradoxně může být nejpalčivější problém, jelikož si sice užijete dostatečnou ochranu, pokud vám na telefon spadne pár kapek nějaké tekutiny, ale jakmile jde o pád, doporučili bychom průhledný kryt zkombinovat ještě s fólií nebo dodatečnou ochranou displeje.

Tvrzené sklo a fólie jako základ prevence

Ne každý chce oželit design svého iPhonu. Konec konců, Apple nabízí celou řadu zajímavých barevných variant, nebo dokonce možnost přizpůsobit si svůj telefon k obrazu svému. Je tedy pochopitelné, že je celé řadě lidí proti srsti, když by museli celý vzhled schovat za jednolitý kryt nebo pouzdro. A výhradně silikonový, či průhledný kryt také není samostatně ideální volbou, protože nedokáže adekvátní ochránit displej. Řešením je v tomto případě ochranné tvrzené sklo, které dokonale ochrání displej a zároveň nijak nezasahuje do celkové estetiky iPhonu. Jediným problémem tak zůstává poměrně zjevný nedostatek, a to nedostatečná ochrana hran a zbytku těla. Proto je téměř nevyhnutelné zvolit ještě další metodu. Mírně náročná může být i samotná instalace – musíte být trpěliví. Tak či onak se ale jedná o nutnou součást výbavy, které by vám rozhodně neměla chybět.

Na seznamu nesmí pochopitelně chybět ani takový evergreen, bez něhož by se váš smartphone jen tak neobešel. Řeč je o fólii, která ochrání displej nejen před poškrábáním a mechanickým poškozením, ale také proti bakteriím. Ačkoliv ještě před rokem by podobné tvrzení bylo spíše k smíchu, v dnešní době se tato funkcionalita rozhodně hodí. Díky speciální certifikaci totiž fólie zabraňuje dalšímu šíření bakterií a především je i efektivně hubí, což není nikdy na škodu. Pomocí aplikačního spreje navíc můžete plochu kdykoliv dezinfikovat a vyčistit, tudíž se nemusíte bát, že při každodenním používání iPhonu na displej nachytáte nějaké ty nepříjemné bakterie.

Tak či onak, ve finále záleží pouze na tom, co potřebujete a preferuejte. Pokud vám nevadí designové kompromisy a spokojíte se s vyšší ochranou, doporučujeme sáhnout po koženém krytu. Pakliže si více potrpíte na estetiku a styl, ale chcete vyváženou kombinaci, je tvrzené sklo spolu se silikonovým krytem tou správnou volbou. A máte-li spíše ve zvyku dávat na svůj telefon pozor, je volba fólie spolu s průhledným krytem přesně pro vás.

 

.