Zavřít reklamu

Po týdnu vám opět přinášíme shrnutí událostí, které souvisí se společností Apple. I nadále se ve shrnutí ozývají dozvuky letošní podzimní Keynote – tentokrát bude řeč o negativní odezvě, se kterou se setkaly jak iPhony 15, tak i kryty FineWoven.

Problémy s iPhony 15

Počátkem uplynulého týdne se začaly oficiálně prodávat letošní modely iPhonů. iPhony řady 15 nabízí celou řadu skvělých vylepšení a funkcí, jak už to tak ale bývá, s jejich vydáním se pojí i stížnosti ze strany uživatelů. Uživatelé si konkrétně stěžují na nadměrné zahřívání nových přístrojů, a to jak v průběhu rychlonabíjení, tak i při samotném používání. Někteří uživatelé udávají zvýšení teploty na více než 40 °C. V době psaní tohoto článku se nicméně společnost Apple k celé věci ještě nevyjádřila.

Problémy s kryty FineWoven

Ještě před letošní podzimní Keynote se začaly objevovat spekulace o tom, že by se společnost Apple měla rozloučit s koženými doplňky. K tomu skutečně došlo, a firma představila nový materiál s názvem FineWoven. Prakticky ihned po spuštění prodeje nového příslušenství se na diskuzních fórech a sociálních sítích začaly objevovat stížnosti uživatelů na kvalitu krytů FineWoven. Jablíčkáři si stěžují například na velmi nízkou odolnost nového materiálu, a v některých případech také na nekvalitní zpracování samotných krytů.

Stížnosti ze strany uživatelů dosáhly takové úrovně, že se Apple rozhodl učinit opatření v podobě vydání manuálu pro zaměstnance svých značkových maloobchodních prodejen. Manuál se týká toho, jak o nových krytech mluvit, a jak instruovat zákazníky ohledně péče o ně. Zaměstnanci Apple Storů mají zákazníkům zdůraznit, že FineWoven je specifický materiál, jehož vzhled se může v průběhu užívání měnit, opotřebení na něm může být samozřejmě znát, ale při správném používání a ošetřování by kryty měly vydržet opravdu dlouhou dobu.

.