Zavřít reklamu

V případě, že se na vašem iPhonu, iPadu či Macu objeví nějaká chyba, tak ji ve většině případech můžete v domácích podmínkách vyřešit – samozřejmě pokud se nejedná o chyba hardwarového typu. Co se ale týče Apple Watch, tak pokud v minulosti došlo k jejich selhání, tak jste museli navštívit autorizovaného prodejce nebo servis, který se o vyřešení problému postaral. Bohužel se dlouhodobě nejednalo o ideální řešení, dobrou zprávou však je, že s příchodem watchOS 8.5 a iOS 15.4 jsme se dočkali přidání nové funkce, s pomocí které jste schopni Apple Watch při problému vyřešit doma.

Jak obnovit Apple Watch pomocí iPhone

Pokud se na jablečných hodinkách projeví nějaká chyba, tak se vám ve většině případech zobrazila obrazovka s červeným vykřičníkem. Až doposud jste v takové situaci nemohli nic moc dělat. Po aktualizaci na watchOS 8.5 už se namísto tohoto červeného vykřičníku ve většině případech zobrazuje na displeji jablečných hodinek iPhone, společně s Apple Watch. Obnovení hodinek v takové situaci provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se ujistili, že jsou Apple Watch a iPhone blízko u sebe.
  • Následně umístěte vaše jablečné hodinky s chybou na nabíjecí kolébku a nechte je nabíjet.
  • Jakmile tak učiníte, tak na hodinkách dvakrát po sobě stiskněte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku).
  • Na odemknutém iPhonu by se mělo zobrazit speciální rozhraní pro obnovu hodinek.
  • V tomto rozhraní na iPhonu klepněte na Pokračovat a postupujte podle pokynů, které se zobrazí.

Pomocí výše uvedeného postupu můžete s pomocí iPhonu provést obnovení nefunkčních Apple Watch. V případě, že se vám nedaří postup provést, tak se ujistěte, že jste na jablečném telefonu připojeni k 2.4 GHz Wi-Fi síti, nikoliv k té 5 GHz. Zároveň byste se měli vyhnout nezabezpečeným a veřejným Wi-Fi sítím – postup je nutné provádět na domácí síti. iPhone navíc musí mít aktivní Bluetooth. Na konec jen zmíním, že v určitých případech se může stále na Apple Watch zobrazit obrazovka s červených vykřičníkem. V takové situaci dvakrát stiskněte boční tlačítko, a poté postupujte podle výše uvedených pokynů. Pro využití tohoto postupu obnovení musíte mít nainstalovaný watchOS 8.5 a iOS 15.4.

.