Zavřít reklamu

Před několika dny Apple vypustil do světa nové aktualizace všech svých operačních systémů pro veřejnost. Přesněji jsme se dočkali vydání iOS a iPadOS 15.4, macOS 12.3 Monterey, watchOS 8.5 a tvOS 15.4. Pokud tedy vlastníte podporovaná zařízení, tak to znamená, že aktualizace můžete stáhnout a nainstalovat. Součástí těchto minoritních aktualizací jsou opravy různých bezpečnostních chyb a bugů, samozřejmostí jsou pak nějaké nové funkce. Na našem magazínu se všem novým funkcím z těchto verzí věnujeme a přinášíme vám je v rámci článků, abyste je ihned mohli začít využívat. V tomto článku se budeme věnovat novinkám z watchOS 8.5 – vrhněme se na věc.

Očkovací certifikát v Peněžence

Pokud se necháte naočkovat proti COVID-19, tak získáte očkovací certifikát, kterým se následně můžete kdekoliv podle potřeby prokázat. Tento očkovací certifikát je od začátku k dispozici v aplikaci Tečka, kterou si můžete stáhnout z App Store. Zobrazení certifikátu každopádně není tak úplně jednoduché, jak by být mohlo – je nutné iPhone odemknout, najít aplikaci a přejít do ní, vyhledat certifikát a klepnout na něj. Ve watchOS 8.5, potažmo v iOS 15.4, jsme se každopádně dočkali možnosti, díky které si očkovací certifikát můžete přidat do Peněženky, takže k němu budete mít rychlý přístup, stejně jako ke kartám pro placení Apple Pay, a to jak na iPhonu, tak i na Apple Watch. Návod pro přidání certifikátu do Peněženky přikládám níže. Jakmile jej budete mít přidaný, stačí na hodinkách dvakrát stisknout boční tlačítko a certifikát klepnutím zobrazit.

Nové barevné ciferníky

Když Apple vydává nové majoritní verze svých systémů, tak vždy přichází také s novými ciferníky, kterých je v současné chvíli k dispozici již opravdu nespočet. S rámci minoritních aktualizací pak často přichází s novými variantami již existujících ciferníků. Ve watchOS 8.5 jsme se konkrétně dočkali nových variant pro ciferník s názvem Barvy. Tento ciferník byl obohacen o nové barvy, které korespondují s jarní kolekcí řemínků pro Apple Watch a ochranných obalů pro iPhone pro rok 2022. Pokud byste si chtěli barvy prohlédnout, stačí přejít do aplikace Watch na iPhone, poté do sekce Galerie ciferníků a klepnout na ciferník Barvy.

Oprava Apple Watch bez nutnosti navštívit servis

V případě, že se vám podaří nějakým způsobem poškodit Apple Watch, tak až doposud bylo vždy nutné hodinky odnést do autorizovaného servisu, kde si s nimi poradili. Neexistovala tak možnost pro přeinstalování systému či opravu chyb. To se ale s watchOS 8.5 mění – pokud tuto aktualizaci budete mít na hodinkách nainstalovanou a dojde k nějaké závažné chybě, kvůli které hodinky přestanou fungovat, tak se může na jejich displeji objevit ikona Apple Watch s iPhonem. Následně se vám na jablečném telefonu objeví rozhraní, ve kterém je možné provést opravu a obnovení Apple Watch. To znamená, že se konečně můžete o opravu Apple Watch pokusit doma a nemusíte ihned běžet do servisu.

iphone apple watch oprava

Vylepšení sledování rytmu srdce a EKG

Apple Watch již několikrát zachránily díky svým funkcím lidské životy. Jablečné hodinky disponují především funkcemi, které dokáží sledovat správnou funkčnost srdce. Jedná se například o sledování rytmu srdce, upozornění na příliš vysoký či nízký tep, popřípadě EKG, které je k dispozici pro všech Apple Watch Series 4 a novější, vyjma modelu SE. Apple se neustále snaží tyto funkce vylepšovat a ve watchOS 8.5 přišel s novou verzí pro sledování rytmu srdce a EKG. Bohužel tato nová a přesnější verze prozatím není k dispozici v Česku, teoreticky bychom se jí ale mohli dočkat.

Nákupy na Apple TV potvrdíte ze zápěstí

Většina z nás provádí nákupy v App Storu na iPhonu, popřípadě na iPadu či Macu. Naprosto stejně je ale možné nakupovat i v App Storu, který je k dispozici v Apple TV. A právě nakupování přes Apple TV se díky watchOS 8.5 a tvOS 15.4 stane jednodušším. Nově totiž můžete veškeré nákupy, které na Apple TV provedete, potvrdit přímo na vašem zápěstí pomocí Apple Watch. Vše tak provedete z pohodlí gauče nebo postele a nemusíte hledat iPhone, který zrovna, když ho potřebujete, není po ruce.

Apple TV 4K 2021 fb
.