Zavřít reklamu

Před několika dny Apple vypustil do světa nové aktualizace všech svých operačních systémů pro veřejnost. Přesněji jsme se dočkali vydání iOS a iPadOS 15.4, macOS 12.3 Monterey, watchOS 8.5 a tvOS 15.4. Pokud tedy vlastníte podporovaná zařízení, tak to znamená, že aktualizace můžete stáhnout a nainstalovat. Součástí těchto minoritních aktualizací jsou opravy různých bezpečnostních chyb a bugů, samozřejmostí jsou pak nějaké nové funkce. Na našem magazínu se všem novým funkcím z těchto verzí věnujeme a přinášíme vám je v rámci článků, abyste je ihned mohli začít využívat. V tomto článku se budeme věnovat novinkám z watchOS 8.5 – vrhněme se na věc.

Očkovací certifikát v Peněžence

Pokud se necháte naočkovat proti COVID-19, tak získáte očkovací certifikát, kterým se následně můžete kdekoliv podle potřeby prokázat. Tento očkovací certifikát je od začátku k dispozici v aplikaci Tečka, kterou si můžete stáhnout z App Store. Zobrazení certifikátu každopádně není tak úplně jednoduché, jak by být mohlo – je nutné iPhone odemknout, najít aplikaci a přejít do ní, vyhledat certifikát a klepnout na něj. Ve watchOS 8.5, potažmo v iOS 15.4, jsme se každopádně dočkali možnosti, díky které si očkovací certifikát můžete přidat do Peněženky, takže k němu budete mít rychlý přístup, stejně jako ke kartám pro placení Apple Pay, a to jak na iPhonu, tak i na Apple Watch. Návod pro přidání certifikátu do Peněženky přikládám níže. Jakmile jej budete mít přidaný, stačí na hodinkách dvakrát stisknout boční tlačítko a certifikát klepnutím zobrazit.

Nové barevné ciferníky

Když Apple vydává nové majoritní verze svých systémů, tak vždy přichází také s novými ciferníky, kterých je v současné chvíli k dispozici již opravdu nespočet. S rámci minoritních aktualizací pak často přichází s novými variantami již existujících ciferníků. Ve watchOS 8.5 jsme se konkrétně dočkali nových variant pro ciferník s názvem Barvy. Tento ciferník byl obohacen o nové barvy, které korespondují s jarní kolekcí řemínků pro Apple Watch a ochranných obalů pro iPhone pro rok 2022. Pokud byste si chtěli barvy prohlédnout, stačí přejít do aplikace Watch na iPhone, poté do sekce Galerie ciferníků a klepnout na ciferník Barvy.

Oprava Apple Watch bez nutnosti navštívit servis

V případě, že se vám podaří nějakým způsobem poškodit Apple Watch, tak až doposud bylo vždy nutné hodinky odnést do autorizovaného servisu, kde si s nimi poradili. Neexistovala tak možnost pro přeinstalování systému či opravu chyb. To se ale s watchOS 8.5 mění – pokud tuto aktualizaci budete mít na hodinkách nainstalovanou a dojde k nějaké závažné chybě, kvůli které hodinky přestanou fungovat, tak se může na jejich displeji objevit ikona Apple Watch s iPhonem. Následně se vám na jablečném telefonu objeví rozhraní, ve kterém je možné provést opravu a obnovení Apple Watch. To znamená, že se konečně můžete o opravu Apple Watch pokusit doma a nemusíte ihned běžet do servisu.

iphone apple watch oprava

Vylepšení sledování rytmu srdce a EKG

Apple Watch již několikrát zachránily díky svým funkcím lidské životy. Jablečné hodinky disponují především funkcemi, které dokáží sledovat správnou funkčnost srdce. Jedná se například o sledování rytmu srdce, upozornění na příliš vysoký či nízký tep, popřípadě EKG, které je k dispozici pro všech Apple Watch Series 4 a novější, vyjma modelu SE. Apple se neustále snaží tyto funkce vylepšovat a ve watchOS 8.5 přišel s novou verzí pro sledování rytmu srdce a EKG. Bohužel tato nová a přesnější verze prozatím není k dispozici v Česku, teoreticky bychom se jí ale mohli dočkat.

Nákupy na Apple TV potvrdíte ze zápěstí

Většina z nás provádí nákupy v App Storu na iPhonu, popřípadě na iPadu či Macu. Naprosto stejně je ale možné nakupovat i v App Storu, který je k dispozici v Apple TV. A právě nakupování přes Apple TV se díky watchOS 8.5 a tvOS 15.4 stane jednodušším. Nově totiž můžete veškeré nákupy, které na Apple TV provedete, potvrdit přímo na vašem zápěstí pomocí Apple Watch. Vše tak provedete z pohodlí gauče nebo postele a nemusíte hledat iPhone, který zrovna, když ho potřebujete, není po ruce.

Apple TV 4K 2021 fb

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.