Zavřít reklamu
iWant

Apple prodlužuje lhůtu pro vrácení Apple Watch. Hodinky můžete nově testovat až 45 dní

iWant

Na Apple Watch se obvykle vztahuje čtrnáctidenní lhůta pro vrácení. Apple ale nově nabídne prodloužení této lhůty na celých 45 dní, a to pro ty zákazníky, kteří budou vrácení požadovat v souvislosti s chystanými funkcemi, jež se týkají monitoringu srdečních funkcí. Zavedení delší lhůty pro vrácení prozradil interní dokument distribuovaný do prodejen Apple a k autorizovaným prodejcům.

Server MacRumors, který k výše zmíněnému dokumentu získal přístup, uvádí, že zaměstnanci Apple Storů vždy předají příslušnou žádost podpoře Applu. Zákazníci pak tedy budou muset společnost kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím online chatu.

Žádné bližší detaily nový dokument nenabízí, není tedy ani jasné, proč vlastně byla prodloužená lhůta pro vrácení zboží zavedena. Aplikace EKG, stejně jako upozornění na nepravidelný tep, patří mezi regulované funkce, a proto na ně příslušný úřad neuvaluje povinné prodloužení zmíněné lhůty.

Apple zatím celou situaci nijak nekomentoval, s největší pravděpodobností se ale zkrátka jedná o to, že k řádnému vyzkoušení těchto funkcí je zapotřebí delší čas. V souvislosti s aplikací pro EKG Apple upozorňuje na to, že se nejedná o diagnostický nástroj, ani o metodu, která by měla plnohodnotně nahradit ty stávající lékařské.

Nejvýznamnější novinkou je možnost zápisu EKG – přišly s ní letošní Apple Watch Series 4. Všechny čtyři generace jablečných chytrých hodinek pak budou disponovat možností upozornění na nepravidelnosti srdečního tepu. Zmíněný dokument naznačuje, že jak aplikace pro zápis EKG, tak i notifikace budous součástí operačního systému watchOS 5.1.2.