Zavřít reklamu

Někteří uživatelé zařízení s iOS se při stahování aplikací nebo jejich aktualizací čelí malému, ale poměrně nepříjemnému problému. Někdy se po zadání hesla může objevit oznámení, které tvrdí, že aplikace (nebo aktualizace) nelze v současné době stáhnout. Uživatel se o to má pokusit později. V podstatě se nemusí jednat o nic závažného. Po kliknutí na OK se stahování bez problémů rozběhne, někdy ale pomůže až tvrdý reset. Samotná přítomnost tohoto oznámení může být pro někoho frustrující.

Na zahraničních fórech se naštěstí objevilo řešení, jež tento problém odstraní. Zmíněná oprava je velmi jednoduchá a nevyžaduje jailbreak ani žádné zásadní zásahy do systému. Pojďme se tedy podívat na samotný postup.

  • Nejprve navštivte tuto webovou stránku a stáhněte si aplikaci iExproler. Tento program je zdarma jak pro Mac, tak i Windows a umožňuje pracovat s obsahem iOS zařízení klasickým adresářovým způsobem, jaký známe z našich počítačů. Díky němu lze zacházet s iPhonem, iPadem nebo iPodem touch, jako kdyby to byl flashdisk s obyčejnými složkami.
  • Ujistěte se, že nemáte připojené své iOS zařízení ani zapnuté iTunes. Nyní spusťte iExproler a teprve poté připojte vaše iOS zařízení.
  • Váš telefon či tablet by měl být aplikací automaticky rozpoznán a následně by se měl objevit jeho obsah rozřazený do složek (viz obrázek níže).
  • Vlevo nahoře, v adresáři Media, byste měli vidět složku Downloads (seznam je řazen abecedně). Složku otevřete a její obsah se vám zobrazí v pravé polovině okna aplikace. V případě verze pro Mac je rozdíl pouze v tom, že okno není půleno a složku je nutno normálně otevřít. Pokud máte zařízení s jailbreakem, cesta ke kýžené složce je následující: /var/mobile/Media/Downloads.
  • Dostaňte se do spodní části seznamu souborů ve složce Downloads a najděte soubor, který obsahuje slovo „sqlitedb“. U autora tohoto návodu se soubor jmenuje downloads.28.sqlitedb, ale přesný název je individuální. Tento soubor přejmenujte například na downloads.28.sqlitedbold a vaše oprava je hotova. Technicky vzato by nemělo vadit ani klasické vymazání souboru, ale jeho přejmenování stačí.
  • Poté zavřete iExplorer a na svém zařízení vypněte a restartujte App Store. Pokud znovu otevřete iExproler, zjistíte, že obsah složky Downloads se automaticky přestavěl a k vámi přejmenovanému souboru přibyl i původní soubor downloads.28.sqlitedb.

Problém je nyní odstraněn a chybové hlášky by se již neměly zobrazovat. Postup je odzkoušený a podle četných spokojených komentářů pod původním návodem uživatelé dosud nenarazili na žádný problém, který by toto řešení mohlo přinést. Snad návod pomůže i vám. Se svými zkušenostmi se neváhejte podělit v komentářích pod článkem.

Zdroj: Blog.Gleff.com

[do action=“sponzor-poradny“][do action=“sponzor-poradny“][do action=“aktualizace“/][/do][/do]

.