Zavřít reklamu

Pohlednice svým blízkým a přátelům můžete posílat i z pohodlí domova, aniž byste museli odbíhat od pečení cukroví, balení dárků nebo opustili sledování vánočního televizního programu. Jsou zde ale i další výhody, jako personalizovaný motiv nebo to, že vlastně neřešíte cenu poštovní známky, natož že musíte hledat nějakou schránku. Jak poslat vánoční pohled přes iPhone je navíc velice snadné. 

Aplikací, které odesílání prostých pohlednic umožní, je obrovské množství. Stačí zadat do hledání v App Store vhodné klíčové slovo a hned vidíte seznam výsledků. Která je ale nejlepší? Je úplně jedno, po které sáhnete, hlavně když se k odeslání pohlednice vůbec odhodláte. Kdy jindy totiž takto potěšit své blízké, přátele a obchodní partnery, než právě o vánočních svátcích klidu a míru, anebo právě s nadcházejícím novým rokem.

Pohlednice Online 

Aplikace od České pošty se samozřejmě přímo nabízí. Tato služba funguje i patřičnou dobu na to, aby Česká pošta odladila všechny neduhy, takže se dá s jistotou říci, že funguje dobře a spolehlivě. Protože se navíc jedná o jednostranně zaměřený titul, má výhodu v tom, že jej mohou vývojáři patřičně vylepšovat, to ale pouze s ohledem na odesílání pohlednic.

Jednou z posledních novinek tak je např. možnost vybrat si z palety 3D vánočních známek, které si lze prohlížet i v rozšířené realitě (jedná se o perníček, vánoční stromek, sněhuláka, soba nebo betlém). Pokud pak má druhá strana nainstalovanou aplikaci Pošta Online a v sekci Zábava zvolí nabídku Rozšířená realita, může na známku namířit a ta před ním doslova ožije. A to jiné tituly nenabídnou.

Stažení Pohlednice Online z App Store

Stažení Pošta Online z App Store

Jak poslat vánoční pohled přes iPhone s aplikací Pohlednice Online 

Aplikace je zdarma a její rozhraní je poměrně intuitivní, takže není problém v ní vánoční pohlednici vytvořit i v pauze mezi pečením cukroví nebo během televizních reklam. Předně je samozřejmě nutné stáhnout si ji z App Store. Poté už můžete postupovat následovně: 

  • Spusťte aplikaci Pohlednice Online. 
  • Vyberte nabídku Vytvořit pohlednici. 
  • Zvolte si preferovaný formát. 
  • Na výběr je A6 (od 29 Kč), A5 (od 31 Kč) a dlouhá DL (od 29 Kč). 
  • Poté určete rozvržení pohlednice podle toho, kolik na ní budete chtít umístit fotografií. 
  • Následně přidejte fotografie (z galerie, vyfocením nebo různými přítomnými vzory). Dole si můžete vybrat ještě z různých tematických rámečků. Poté dejte Pokračovat. 
  • Dále píšete text, kterému lze dole zvolit barvu a font, přidáváte známku samozřejmě adresáty, kterých může být klidně více a každému se pošle po jedné pohlednici. Dále se dostanete opět přes volbu Pokračovat. 
  • Nakonec už jen uplatníte voucher, pokud nějaký máte, nebo zvolíte Zaplatit online. Po tomto kroku už pohlednici odešlete k její tvorbě a máte hotovo. 
Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.