iWant

Problémy s dostupností iPhonu X by se měly vyřešit do období vánočních svátků

iWant

Již zhruba od poloviny roku se neustále píše o tom, jaké bude mít iPhone X problémy s dostupností. Pokud budeme brát v potaz všechny informace pocházející od dodavatelů a subdodavatelů, finální návrh hotového telefonu byl až na konci prázdnin. Právě to bylo pravděpodobně jedním z hlavních důvodů, proč se Apple rozhodl, že iPhone X vydá s více než měsíčním zpožděním, oproti dalším nově představeným modelům. Od keynote se hovoří o tom, že to s počáteční dostupností nebude vůbec dobré. Respektovaný analytik Ming-Chi Kuo dokonce tvrdí, že se dostupnost srovná až v druhé polovině roku. Z druhé strany barikády však dnes přišla poněkud optimističtější informace.

S novinkami přišel server Digitimes, který dostal informace od subjektů, které jsou součástí dodavatelského řetězce pro komponenty, ze kterých se nový iPhone X skládá. Původní informace hovořily o tom, že za veškerým zdržením stojí problematická výroba soustavy komponent, které tvoří modul pro Face ID. Díky špatné výtěžnosti tak nastal kritický nedostatek, který brzdil celou výrobu. V posledních dvou týdnech se však podařilo situaci poměrně normalizovat a výroba by se měla rozjet na požadovanou úroveň.

Díky akceleraci výroby a distribuce hotových iPhonů by neměly nastat tak tragické problémy s dostupností, o kterých se hovořilo dříve – zejména to, že by se dostupnost ustálila až v polovině příštího roku. Podle Digitimes, resp. jejich zdrojů, se Applu podaří všechny předobjednávky uspokojit do konce letošního roku a v průběhu, či krátce po vánočních svátcích, by měl být iPhone X standardně dostupný bez přehnané čekací lhůty.

Zdroj: Appleinsider