Zavřít reklamu

Reklamy na YouTube v posledních letech začaly být agresivnější a již ani není překvapením, když se vám spustí dvě reklamy před videem a v jeho průběhu uvidíte ještě několik dalších. Největší videoserver na světě ovšem zavedl měsíční předplatné YouTube Premium, díky kterému lze získat mnoho benefitů.

Kromě toho, že je díky němu možné se zbavit reklam, vám členství také umožní stahovat videa do offline paměti pro pozdější zhlédnutí nebo vám umožní poslouchat hudbu ze zamčené obrazovky, což je funkce utvořená přímo pro smartphony. Předplatné stojí 239 Kč / 7,19 € měsíčně a společnost vám může za určitých okolností poskytnout několik měsíců zdarma.

Jak zrušit členství YouTube Premium

Když už ztratíte o službu zájem, prémiové členství můžete natrvalo vypnout nebo také pozastavit (pouze na počítači a Androidu), a to po dobu maximálně půl roku. Pro zrušení účtu na svém iPhonu nebo iPadu otevřte YouTube, klepněte na svou profilovou ikonu a vyberte sekci Placené členství.

Zde najdete dvojici služeb dostupných pro náš trh: YouTube Premium a YouTube Music. Zvolte členství Premium, čímž zobrazíte jeho detaily. Klepněte na Správa odběrů Apple, v seznamu služeb najděte YouTube Premium a klepněte na Zrušit. Po potvrzení zrušení předplatného obdržíte potvrzující e-mail. Váš profil se vrátí do běžného členství poté, co vám vyprší období, po které jste měli službu aktivní.

Po tomto datu ovšem také ztratíte přístup k benefitům, které YouTube Premium nabízí. Ztratíte tak nejen možnost sledovat video bez reklam nebo jej poslouchat se zamčenou obrazovkou, ale také přístup ke svým hudebním playlistům a videím, které jste si stáhli do offline režimu.

Jak pozastavit členství YouTube Premium

Pokud o tyto benefity nechcete přijít, je zde možnost Pozastavit členství, což také služba protlačuje tam, kde to je možné – v aplikaci pro Android a v prohlížeči na počítačích. Tato možnost je inspirována Netflixem, který udržuje váš profil i půl roku po jeho zrušení, kdybyste se jej rozhodli později obnovit. Pozastavené členství YouTube Premium pro změnu zachová stažené soubory a seznamy ze služby Music, jenž je dostupná samostatně nebo jako součást Premium členství.

Pokud se rozhodnete členství pozastavit, služba vám nabídne, jak dlouho má vaše pauza trvat. Na výběr máte rozsah od 1 do 6 měsíců a potvrdíte ji tlačítkem Pozastavit členství. I v tomto případě očekávejte potvrzující e-mail. Rovněž máte možnost členství kdykoliv obnovit nebo zcela zrušit.

Pro pozastavení členství musíte navštívit YouTube v prohlížeči a přihlásit se pomocí účtu, který ve službě používáte. Sekci, kterou hledáte, najdete buďto na tomto odkazu nebo v sekci Nastavení v menu v levé části obrazovky. Zde pak vyberte položku YouTube Premium, ve které najdete i své členství s tlačítkem Spravovat členství. Klikněte na něj, pak na Deaktivovat a následně na možnost Raději pozastavit. Nakonec už jen zvolte, na jak dlouho chcete členství pozastavit a potvrďte tlačítkem Pozastavit členství.

Jak obnovit členství YouTube Premium

Pokud se rozhodnete členství obnovit nebo jej zcela zrušit během pauzy, opět tak učiníte v prohlížeči a postup je v mnoha ohledech totožný s postupem pro pozastavení. Nyní zde ovšem místo tlačítka Deaktivovat najdete tlačítko Obnovit. Klikněte na něj a potvrďte, že chcete své členství obnovit s okamžitou platností. Rovněž máte vedle k dispozici tlačítko Zrušit, kterým členství YouTube Premium úplně zrušíte. Ještě před potvrzením zrušení členství se objeví dotazník, proč tak chcete učinit, na který můžete i nemusíte odpovědět.

Jak obnovit YouTube Premium
.