Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří kromě iPhonu vlastní také Apple Watch, tak jistě víte, že příchozí hovor můžete přijmout prakticky kdekoliv. V případě, že vám někdo zavolá, tak hovor následně můžete přijmout jak na telefonu, tak i na hodinkách. Druhá možnost se hodí tehdy, kdy zrovna nemáte iPhone u sebe a na příchozí hovor potřebujete ihned odpovědět. Určitý problém hovoru na Apple Watch je ale v tom, že běží nahlas, takže kdokoliv v okolí může slyšet, s kým a o čem komunikujete. Málokdo však ví, že si probíhající hovor můžete jednoduše z Apple Watch přepnout na iPhone (a naopak), což se rozhodně může hodit.

Jak předat probíhající hovor z Apple Watch na iPhone (a naopak)

V případě, že klasicky přijmete hovor na vašich Apple Watch, a poté byste jej chtěli předat na iPhone, tak se opravdu nejedná o nic složitého a vše je otázkou jediného klepnutí na displej. Při probíhajícím hovoru na jablečných hodinkách tedy odemkněte váš iPhone, a poté v horní části obrazovky klepněte na ikonu času v zeleném pozadí. Následně už se hovor ihned předá na iPhone, který tak stačí přiložit k uchu a v hovoru pokračovat.

předání hovoru z apple watch na iphone

Ocitnout se ale samozřejmě můžete i v opačné situaci, tedy kdy potřebujete předat probíhající hovor z iPhonu na Apple Watch. I v tomto případě se nejedná o nic složitého, postup je ale však o pár klepnutí prstem komplikovanější. Postupujte následovně:

  • Rozsviťte vaše Apple Watch a přesuňte se na domovskou obrazovku s ciferníkem.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na malou kulatou ikonu hovoru se zeleným pozadím.
  • Tímto se ocitnete v nativní aplikaci Telefon.
  • Následně zde úplně nahoře klepněte na aktuálně probíhající hovor se jménem kontaktu a dobou trvání.
  • Poté dojde k zobrazení rozhraní hovoru, kde vpravo dole stiskněte tlačítko s ikonou AirPlay.
  • Dále se zobrazí informace o tom, zdali chcete hovor přepojit – klepněte na OK.
  • Tímto už se hovor přepojí na Apple Watch a můžete tak pokračovat v hovoru přímo na nich.

Pomocí výše uvedených způsobů tedy můžete jednoduše předat probíhající hovor na Apple Watch na iPhone, popřípadě naopak, tedy z iPhonu na Apple Watch. To se může hodit hned v několika různých situacích – první případ využijete, když potřebujete zajistit soukromí hovoru, druhý případ pak tehdy, pokud zrovna nemůžete držet v ruce telefon. Nutno zmínit, že si hovor během jeho trvání můžete mezi Apple Watch a iPhonem předávat donekonečna. Předávání tedy není omezeno jen na jedno využití.

.