Zavřít reklamu

S pomocí Apple Watch můžete jednoduše sledovat a zaznamenávat veškerou svou aktivitu. Alfou a omegou sledování aktivity jsou tzv. kroužky aktivity, které jsou dohromady tři a mají červenou, zelenou a modrou barvu. Co se týče červeného kroužku, tak ten slouží k vyobrazení pohybové aktivity, zelený kroužek pak vyobrazuje cvičení a modrý kroužek hodiny stání. Tyto kroužky vás mají mimo jiné motivovat k tomu, abyste během dne byli určitým způsobem aktivní a provedli jejich uzavření. Pokud vám to nestačí, můžete s kýmkoliv aktivitu sdílet a navzájem se motivovat prostřednictvím soutěže.

Jak na Apple Watch změnit cíle aktivity

Každý z nás je svým způsobem jiný, což znamená, že každý z nás má rozdílné cíle aktivity. Byla by tedy hloupost, kdyby měly Apple Watch natvrdo nastavené cíle aktivity pro každý den. Dobrou zprávou je, že jak pohybový cíl, tak i cíl cvičení a stání si můžete jednoduše změnit podle vlastního uvážení tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Nejedná se o nic složitého, vše zvládnete přímo z Apple Watch, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte a rozklikněte tu s názvem Aktivita.
  • Následně se v této aplikaci přejetím prstu zleva doprava přesuňte na levou (první) obrazovku.
  • Zobrazí se aktuální kroužky aktivity, kde pak sjeďte na úplný spodek.
  • Poté je nutné, abyste klepnuli na možnost Změnit cíle.
  • Nakonec už jen stačí, abyste si pohybový cíl, společně s cílem cvičení a stání nastavili.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch jednoduše změnit veškeré cíle aktivity. Tyto cíle si poprvé uživatelé nastavují po zapnutí nových Apple Watch, pravdou ale je, že se po nějaké době mohou změnit – například jelikož člověk začne cvičit a chce se dále posouvat, popřípadě naopak pokud musí z nějakého důvodu zůstávat více doma nebo v práci a nemá tolik času na pohyb. Pokud tedy někdy v budoucnu budete z jakéhokoliv důvodu potřebovat cíle pohybu, cvičení a stání změnit, tak už víte, jak na to.

.