Zavřít reklamu

Jak přejít z beta iOS 17 na veřejnou verzi by mohlo zajímat všechny uživatele, kteří to před několika měsíci nevydrželi a nainstalovali si s předstihem právě beta verzi iOS 17. Již dnes večer totiž vydá Apple první veřejnou verzi svého „sedmnáctkového“ systému, čímž prvotní beta testování de facto uzavře a najede v něm na režim, na který jsme u veřejných systémů zvyklí – tedy na beta testování „jen“ jeho dalších verzí. Jak se ale z bety iOS 17 na veřejnou verzi dostat?

Jak přejít z beta iOS 17 na veřejnou verzi

Přechod z beta iOS 17 na veřejnou verzi je letos díky změnám, které Apple učinil v rámci beta testování extrémně jednoduchý. Stačí totiž:

  1. Otevřít NastaveníObecnéAktualizace softwaru
  2. Otevřít podsekci Aktualizace beta verzí – nastavit Vypnuto
  3. Jakmile takto učiníte, je hotovo a váš telefon začne vyhledávat už jen veřejné verze systému

Pokud byste se z beta testování neodhlásili, tak by vám klasicky i nadále chodily další vývojářské beta iOS 17. Je každopádně nutné zmínit, že tento postup musíte provést před instalací tzv. Release Candidate (RC) verze. Pokud tak neučiníte či jste tak neučinili a tuto finální beta verzi iOS nainstalujete, budete si muset počkat na vydání další veřejné verze iOS, tedy pravděpodobně iOS 17, abyste mohli na veřejnou verzi přejít. Není totiž možné se z beta verze iOS dostat na stejnou či starší veřejnou verzi systému. Nicméně jelikož je RC verze stejná jako veřejná verze, není ve výsledku třeba tuto věc jakkoliv řešit.

.