iWant

3D Touch gesto pro multitasking je v iOS 11.1 Beta 2 zpět!

iWant

Apple včera v sedm hodin večer vypustil 2. vývojářskou betaverzi nadcházejícího operačního systému iOS 11.1. Nová verze, jež je zatím dostupná jen pro ty, kteří disponují vývojářským účtem, přinesla především novou sadu více než stovky emotikon a aktivovala funkci Apple Pay Cash. Kromě toho přinesla také několik drobných oprav a změn. Nová beta však přinesla zpět funkci, na kterou čekal nejeden majitel iPhonů – 3D Touch gesto pro multitasking.

Toto oblíbené gesto bylo z nějakého důvodu odstraněno v původní verzi iOS 11. Jak jsme již psali, nemělo se jednat o trvalé řešení, spíše šlo o dočasné východisko, ke kterému se museli vývojáři uchýlit vzhledem k nějakému problému uvnitř systému. Vědělo se, že se toto gesto do iOS vrátí zpět a jak se zdá, bude to hned v iOS 11.1.

3D Touch multitasking gesto funguje na iPhonech již od modelů 6S. Jak se vlastně používá, se můžete podívat v krátkém videu níže. V podstatě jde o hloupost, jakmile si však na gesto zvyknete, na klasické dvojité stisknutí Home Buttonu se zpátky přechází špatně. Nová beta v sobě schovává určitě ještě více překvapení. Jakmile se začnou objevovat další zprávy o tom, co nového je uvnitř, budeme vás informovat. Ti, co nedisponují vývojářským účtem se mohou těšit na dnešní večer, kdy by měla dorazit také verze pro veřejnou betu.