Zavřít reklamu

K televizi lze v dnešní době připojit ledacos – ať je to třeba Apple TV, počítač, anebo třeba notebook. Ve většině případech tato zařízení připojujeme pomocí rozhraní HDMI, které v dnešní době patří mezi nejoblíbenější. V minulosti jste pro připojení obrazu mohli využít také konektory VGA či DVI. Jakým způsobem lze ale k televizi připojit například iPhone či iPad, když mají jen Lightning konektor (kromě iPadu Pro)? To si zodpovíme v tomto článku.

Drátově

V případě, že chcete k zrcadlení obrazu z iPhonu či iPadu využít drát, tak i v tomto případě můžete využít HDMI. Je však ale nutné, abyste si zakoupili redukci, která váš Lightning konektor na HDMI promění. Tento adaptér nabízí ve svém online obchodě i Apple a nutno podotknout, že jej zakoupíte prakticky bez problémů i u autorizovaných prodejců. Pokud se rozhodnete pro originální adaptér, jehož oficiální název je Digitální AV adaptér Lightning, tak kromě HDMI konektoru získáte také napájecí Lightning konektor. Rozhodnout se však ale můžete také pro neoriginální příslušenství, které je samozřejmě levnější. V tomto případě můžete sáhnout po podobném adaptéru, jenž nabízí i Apple (špatné zkušenosti, nedoporučuji), anebo si zakoupíte přímo speciální HDMI kabel, který má na jedné straně konektor HDMI a na druhé straně poté přímo Lightning společně s USB napájením. Možností je v tomto případě hned několik, níže naleznete odkazy na ty, se kterými mám osobně pozitivní zkušenost.

Bezdrátově

Pokud se rozhodnete pro bezdrátový přenos, tak máte opět několik možností. Nejsnáze lze obraz z iPhonu či iPadu na televizi přenést tehdy, pokud vlastníte Apple TV. V tomto případě stačí na vašem iPhonu či iPadu pouze pustit nějaké video či přejít do aplikace Fotky, kde stačí klepnout na ikonu AirPlay. AirPlay lze samozřejmě využít na přenášení obrazu z celého systému, nikoliv jen z aplikací. Tímto se obraz začne ihned promítat na televizi, ke které máte připojenou Apple TV. V případě, že Apple TV nevlastníte, tak lze bezdrátový přenos obrazu z iPhonu či iPadu provést pouze tehdy, pokud je vaše televize novější a podporuje nativně protokol AirPlay. V tomto případě stačí opět otevřít nějaké médium na iPhonu či iPadu, stisknout ikonu AirPlay, a poté zvolit v menu vaši televizi. V případě, že máte starší televizi, jenž AirPlay nepodporuje, tak máte bohužel smůlu. Buď budete muset využít drát s adaptérem, anebo si zakoupíte Apple TV či podobné zařízení (například Chromecast), čímž i starší televizi bezdrátový přenos obrazu z iPhonu či iPadu umožníte.

Diskuze k článku

    Dobrý den, mohl bych se optat jako je to se zvukem? Lze mít Apple TV připojenou hdmi k monitoru a zároveň přes Bluetooth k repro? Funguje pak stejně “poslání” obsahu z iPadu přes AirPlay s tím, že obraz jde na monitor a zvuk do repro?

    Zdravím, osobně jsem to nezkoušel, ale neměl by v tom být žádný problém. Často praktikuji, že si přes Apple TV pustím nějaký film/seriál a zvuk streamuji do AirPods. Nevidím tedy důvod, proč by se zvuk nemohl přenášet do jiného Bluetooth zařízení :)

    Dobry den, muj ipod nevidi tv Lgoled55b9. Tv mame zapojenou pres ethernet, opod pres wifi. Musi byt na stejne wifi a nebo by to melo fungovat?

    Dobrý den, propojením DEVIA kabelu s TV mi nefunguje Apple TV z iPhone Pro 12. Píše mi to chybu při načítání dat. Ostatní aplikace fungují. Nemáte s tím zkušenost?

celý text

Čtěte více