Zavřít reklamu

iPhone X má velmi dobrou výdrž baterie. Díky nové konstrukci vnitřních komponent se dovnitř podařilo dostat baterii se slušnou (na poměry iPhonů) kapacitou. Novinka se tak téměř přibližuje tomu, čeho dosahují majitelé iPhonu 8 Plus. Výrazně tomu pomáhá také přítomnost OLED displeje, který je oproti klasickým LCD panelům podstatně úspornější vzhledem k tomu, jak funguje. Pokud vám ovšem i tak výdrž baterie nestačí, poměrně jednoduchým způsobem jde ještě zvýšit. V nejextrémnějším případě až zhruba o 60% (efektivita tohoto řešení se mění dle toho, jak telefon používáte). Je to poměrně snadné a zabere vám to jen pár vteřin.

Jde především o úpravu zobrazení, díky které je možné využít úsporného OLED panelu naplno. K maximalizaci výdrže potřebujete nastavit tři věci. První z nich je zcela černá tapeta na displeji. Tu najdete v oficiální knihovně tapet, na úplně posledním místě. Nastavte ji na obě obrazovky. Další změnou je aktivace Inverze barev. Tu najdete v NastaveníObecnéZpřístupnění a Přizpůsobení displeje. Třetím nastavením je změna zobrazení barev displeje v odstínech černé. To provedete na stejném místě, jako výše zmíněnou inverzi, pouze si rozkliknete záložku Filtry barev, ty zapnete a zvolíte Stupně šedi. V tomto režimu je displej telefonu k nepoznání od svého původního stavu. Díky dominanci černé barvy je však v tomto režimu podstatně úspornější, jelikož v OLED panelech jsou černé pixely vypnuté. Pro docílení nejlepšího výsledku se doporučuje vypnout True Tone a Night Shift.

Tyto změny v praxi znamenají úsporu výdrže až o 60%. Za testem stojí redaktoři serveru Appleinsider a video které jej popisuje, společně s průvodcem pro všechna potřebná nastavení, si můžete prohlédnout výše. Tento spořivý režim pravděpodobně není na každodenní používání, pokud se však někdy dostanete do situace, kdy potřebujete ušetřit každé procento baterie, tohle by mohl být směr, kterým se vydat (společně s omezením aktivit aplikací).

Zdroj: Appleinsider

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Černou tapetu jsem si nastavil už první den používání. Otestoval jsem pár barevných variant a ta černá mi nakonec vyhovovala nejvíc.

celý text

Čtěte více.