iWant

Jony Ive: iPhone X bude za rok lepším telefonem, než je nyní

iWant

Jony Ive poskytl rozhovoru magazínu Wallpaper, který se zaměřuje primárně na design. Rozhovor proběhl pár dní poté, co Apple začal prodávat iPhone X. Právě o něm se Ive v rozhovoru několikrát zmiňuje, stejně jako o jejich nové centrále nazvané Apple Park, která by se měla otevřít v příštím týdnu.

Nejzajímavějším segmentem rozhovoru byla pravděpodobně pasáž o iPhonu X. Jony Ive se rozpovídal o tom, jak nový iPhone vnímá on, jaké jeho funkce mu přijdou nejzajímavější a jak vidí budoucnost dalších Apple telefonů vzhledem k tomu, s čím letos společnost přišla. Podle něj je jednou z nejzajímavějších věcí na novém iPhonu to, jak se dokáže s přibývajícím časem adaptovat. Fungování celého telefonu je závislé na tom, jaký software tepe uvnitř.

Vždy jsem byl fascinovaný produkty, které nejsou vyloženě vyhraněné a slouží spíše k obecnějším účelům a úkonům. Na iPhonu X je dle mého názoru skvělé to, že je jeho funkcionalita spojená se softwarem uvnitř. A protože se software postupně vyvíjí a mění, s ním se také bude vyvíjet a měnit iPhone X. Za rok od této chvíle s ním budeme moci dělat to, co momentálně možné není. To je samo o sobě úžasné. Až se na to budeme dívat zpětně, až tehdy si uvědomíme, o jak důležitý milník se jedná.

Podobné myšlenky by šly aplikovat na většinu moderního hardwaru, jehož fungování je podmíněno nějakým softwarem. Ive v tomto ohledu vyzdvihuje především displej, který je v podstatě jakousi bránou k tomuto zařízení. Vývojáři se tak mohou soustředit jen na něj a nemusí brát ohled například na pevně dané ovládací prvky apod. V podobném duchu se nese jeho odpověď na to, jestli mu nechybí klasické tlačítkové ovládací prvky, jako byly například na původním iPodu. V ní podstatě popisuje to, že je podstatně více fascinován objektem, jehož funkce se postupně vyvíjí.

V další části rozhovoru se zmiňuje především o Apple Parku, resp. o nových prostorách a co pro zaměstnance budou znamenat. Jak se projeví open space na tvůrčím duchovi a kooperaci mezi jednotlivými týmy, jak si Apple Park a jeho části vedou v oblasti designu apod. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Zdroj: Wallpaper