Zavřít reklamu

Jony Ive poskytl rozhovoru magazínu Wallpaper, který se zaměřuje primárně na design. Rozhovor proběhl pár dní poté, co Apple začal prodávat iPhone X. Právě o něm se Ive v rozhovoru několikrát zmiňuje, stejně jako o jejich nové centrále nazvané Apple Park, která by se měla otevřít v příštím týdnu.

Nejzajímavějším segmentem rozhovoru byla pravděpodobně pasáž o iPhonu X. Jony Ive se rozpovídal o tom, jak nový iPhone vnímá on, jaké jeho funkce mu přijdou nejzajímavější a jak vidí budoucnost dalších Apple telefonů vzhledem k tomu, s čím letos společnost přišla. Podle něj je jednou z nejzajímavějších věcí na novém iPhonu to, jak se dokáže s přibývajícím časem adaptovat. Fungování celého telefonu je závislé na tom, jaký software tepe uvnitř.

Vždy jsem byl fascinovaný produkty, které nejsou vyloženě vyhraněné a slouží spíše k obecnějším účelům a úkonům. Na iPhonu X je dle mého názoru skvělé to, že je jeho funkcionalita spojená se softwarem uvnitř. A protože se software postupně vyvíjí a mění, s ním se také bude vyvíjet a měnit iPhone X. Za rok od této chvíle s ním budeme moci dělat to, co momentálně možné není. To je samo o sobě úžasné. Až se na to budeme dívat zpětně, až tehdy si uvědomíme, o jak důležitý milník se jedná.

Podobné myšlenky by šly aplikovat na většinu moderního hardwaru, jehož fungování je podmíněno nějakým softwarem. Ive v tomto ohledu vyzdvihuje především displej, který je v podstatě jakousi bránou k tomuto zařízení. Vývojáři se tak mohou soustředit jen na něj a nemusí brát ohled například na pevně dané ovládací prvky apod. V podobném duchu se nese jeho odpověď na to, jestli mu nechybí klasické tlačítkové ovládací prvky, jako byly například na původním iPodu. V ní podstatě popisuje to, že je podstatně více fascinován objektem, jehož funkce se postupně vyvíjí.

V další části rozhovoru se zmiňuje především o Apple Parku, resp. o nových prostorách a co pro zaměstnance budou znamenat. Jak se projeví open space na tvůrčím duchovi a kooperaci mezi jednotlivými týmy, jak si Apple Park a jeho části vedou v oblasti designu apod. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Zdroj: Wallpaper

.