Zavřít reklamu

Čas od času se na různých fórech či magazínech objeví informace o tom, že se podařilo „prolomit“ zabezpečení iPhonu či jiného jablečného zařízení. Například se může podařit na uzamčené zařízení vysílat veškeré možné kombinace kódového zámku, které se postupně vkládají, dokud se nenajde ta správná. Takový postup většinou provádí speciální zařízení, které se připojí k Lightning portu. Občas se objeví také postup, pomocí kterého se lze dostat například do nějaké aplikace prostřednictvím Siri, oznámení či ovládacího centra. Naštěstí v iOS existuje jednoduchá možnost, pomocí které lze tyto funkce na uzamčené obrazovce deaktivovat a zabránit tak potenciálnímu zneužití zařízení.

Jak se bránit proti zneužití uzamčeného iPhonu

Ve výchozím nastavení máte na uzamčeném iPhonu přístup například do oznamovacího centra, dále si můžete nechat zobrazit oznámení, aktivovat Siri, anebo třeba rychle odpovědět na zmeškaný hovor. Právě tyto možnosti v sobě mohou nést nějakou chybu, pomocí které je možné se do zařízení nějakým způsobem dostat. Tímto postupem však můžete přístup při uzamčení jednotlivým funkcím odepřít:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a klepněte na kolonku Face ID (Touch ID) a kód.
  • Na další obrazovce je poté nutné, abyste se pomocí kódového zámku autorizovali.
  • V této sekci nastavení nyní sjeďte opět níže, až ke kategorii Povolit přístup při uzamčení.
  • Zde už se nachází jednotlivé funkce, ke kterým můžete na uzamčené obrazovce přistupovat.
  • Nyní už jen stačí, abyste pomocí přepínače přístup jednotlivým funkcím na uzamčené obrazovce deaktivovali.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete docílit toho, že na uzamčené obrazovce iPhonu nebude možné přistupovat k určitým funkcím, tudíž se vyhnete možnému zneužití. Osobně doporučuji, abyste ve výše uvedené sekci deaktivovali na uzamčené obrazovce přístup minimálně pro Oznamovací centrum, Siri, Odpovědět zprávou, Odpovědět na zmeškané hovory a USB příslušenství. Samozřejmě, pokud chcete být chránění stoprocentně, tak se hodí provést deaktivaci všech těchto možností. Kromě toho pak ještě můžete aktivovat níže možnost Smazat data, která zaručí, že se po 10 neúspěšných pokusech o zadání kód smažou veškerá data ze zařízení.

.