Zavřít reklamu

Současné počítačové hry nabízí často dechberoucí grafiku, vynikající hratelnost a spoustu dalších skvělých možností. Čas od času si ale skoro každý z nás chce zavzpomínat i na starší hry, případně si vyzkoušet některý z titulů, které debutovaly na herních konzolích před spoustou let. Jak si na Macu zahrát staré konzolové nebo DOSovské hry?

Internet Arcade

Projekt Internet Archive patří bez nadsázky mezi ty nejlepší věcí, které kdy lidé na internetu vytvořili. Kromě archivovaných webových stránek nebo třeba skenů starých časopisů, novin a publikací z celého světa naleznete na této platformě také online emulované verze starých DOSovských her. Hry lze hrát přímo v prohlížeči, a naprostá většina jich funguje zcela bez problémů navzdory upozornění tvůrců, že je projekt zatím ve fázi beta testování.

Internet Arcade najdete zde.

OldGames

Skvělým projektem je také slovenský web OldGames.sk, na kterém si přijdou na své všichni pamětníci a milovníci starých her. Kromě možnosti hrát staré hry přímo v rozhraní vašeho webového prohlížeče zde najdete také spoustu zajímavých článků, archiv časopisů o hrách a počítačích, nebo možnost stažení emulátorů pro váš počítač. Kromě DOSovských her najdete na OldGames.sk také hry z nejrůznějších konzolí. Vše je přehledně seřazené do kategorií, samozřejmostí je i vyhledávání.

Web OldGames najdete zde.

Old Gameshelf

Web Old Gameshelf nabízí obsáhlou knihovnu všech možných starých konzolových i DOSovských her. Kormě toho, že si zde můžete online zahrát jednotlivé tituly, se na tomto webu můžete také pokochat galeriemi z jednotlivých her, pořizovat při samotném hraní screenshoty, nebo procházet žebříčky a jednotlivé kategorie. Web je přehledný, hry fungují skvěle, někomu by ale mohlo vadit množství reklam.

Web Old Gameshelf najdete zde.

RetroGames

RetroGames je velice povedený tuzemský počin. Jedná se o online muzeum starých her všech možných žánrů, stáří, druhu i původu. Hry jsou zde přehledně seřazené do kategorií, využít ale můžete i abecední řazení nebo manuální vyhledávání. Najdete zde ale také nástroj pro výběr náhodných her, online i offline emulátory, informace o ovládání her nebo třeba o herních konzolích.

Web RetroGames najdete zde.

ClassicReload

Dalším skvělým místem, kde si můžete online zahrát staré hry, je portál ClassicReload. Najdete zde kultovní klasiky i méně známé kousky, všechny hry běží hladce, bez problémů, a jsou skvěle ovladatelné. Někteří hráči jistě ocení přítomnost cheatů, ne všechny ale vzhledem k prostředí fungují. Na webu se nachází reklamy, a to jak v podobě bannerů, tak i v podobě krátkých videí před spuštěním jednotlivých her, nejedná se ale o nic nesnesitelného.

Web ClassicReload najdete zde.

.