Zavřít reklamu

Ke konci každého roku se hodí trochu sumarizovat to, jak probíhal. Pokud vás zajímá, jak zrovna probíhal ten váš, a to s ohledem na vámi poslouchanou hudbu, není nic jednoduššího než si nahodit Apple Music Replay. Možná jste nečekali, kolik jste toho odposlechli. 

Letos je zde velká novinka. Apple samozřejmě stále bojuje se Spotify, a i když nabízí možnost Replay v omezené podobě prakticky po celý rok, samozřejmě největší hodnotu má na jeho konci. Spotify Wrapped oproti tomu nabízí ohlédnutí se za historií poslechu jen ke konci roku, a to po omezenou dobu. Právě proto Apple zcela logicky nyní přispěchal s redesignem svého pojetí rekapitulace. A že je to velký krok, informuje i formou tiskovky.

Bohužel pořád se jedná jen o webové prostředí, což trochu kazí uživatelskou zkušenost. Replay za jednotlivé roky sice najdete v záložce Pusťte si úplně dole, jenže zde vidíte jen vaše nejoblíbenější skladby seřazené od té nejpřehrávanější bez jakýchkoli statistik, jako třeba počet přehrání atd. Na druhou stranu zde najdete vaši oblíbenou hudbu i roky zpětně. 

Jak spustit Apple Music Replay 2022 

Ať už v aplikaci Hudba na Macu nebo iPhonu se vám nově zobrazuje v záložce Pusťte si výzva k prohlídnutí si Replaye za rok 22. U ní je ale právě zmínka Přejít na stránku, takže i z aplikace budete přesměrováni na web (na Replay se dostanete i tímto odkazem), což znamená nutnost opětovného přihlášení se s dvoufaktorovým ověřením. Na iPhonu k tomu stačí Face ID, na Macu musíte opisovat kód z důvěryhodného zařízení.

Poté zde najdete své nejlepší skladby, alba, umělce, žánry, playlisty a další. Superfanoušci mohou dokonce zjistit, zda patří mezi 100 nejlepších posluchačů svého oblíbeného umělce nebo žánru. Když kliknete na výzvu Play your highlight reel, budete formou Příběhu ze sociálních sítí informováni o celém vašem roce v efektních animacích a vaší oblíbené hudbě hrající na pozadí. Sjedete-li níže, tak budete procházet výsledky ručně. 

Je prakticky jedno, na jakém zařízení si Replay prohlížíte, všude se dozvíte ty důležité informace. A je to poměrně zajímavé vidět, že jste v platformě trávili např. na 50 tisíc minut, že jste si oblíbené album pustili 311krát, nebo že jste si jich za celý rok přehráli téměř 300.

.