Zavřít reklamu

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple Music nefunguje pouze jako streamovací služba. V případě, že se pohybujete mimo dosah internetu nebo nechcete čerpat svůj datový limit, si můžete stáhnout oblíbené skladby do svého zařízení a vychutnávat si hudbu offline. Stahovat písničky pro poslech bez přístupu k internetu můžete samozřejmě na počítači i iPhonu nebo iPadu.

Apple Music offline na iPhonu a iPadu

Na iPhonu nebo iPadu v iOS 8.4, které Apple Music přineslo, stačí najít vybranou skladbu nebo celé album, kliknout na tři tečky, které jsou u každé položky a otevřou nabídku s několika možnostmi. Pro stažení hudby pro poslech offline zvolíte „Zpřístupnit offline“ a daná skladba nebo klidně celé album se stáhne do paměti zařízení.

Pro přehlednost se u každé takové stažené skladby ukáže znáček s iPhonem. Do offline režimu lze stahovat také ručně vytvořené playlisty. U playlistů je pak šikovné, že jakmile některý z nich zpřístupníte offline, každá další přidaná skladba do něj se automaticky stáhne.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pro zobrazení veškeré hudby, kterou máte dostupnou offline – což potřebujete právě v případech, kdy nemáte přístup k internetu –, vyberete záložku „Moje hudba“, kliknete pod řádkem s naposledy přidaným obsahem na „Umělci“ a aktivujete poslední možnost „Zobrazit hudbu dostupnou offline“. V tu chvíli v aplikaci Hudba najdete pouze obsah uložený na iPhonu nebo iPadu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple Music offline na Macu nebo Windows v iTunes

Ještě jednodušší je proces stahování hudby pro poslech offline na počítačích. V iTunes na Macu nebo na Windows stačí u vybraných skladeb nebo alb kliknout na tlačítko s cloudem a hudba se stáhne. Pro zobrazení pouze stažené hudby na iTunes stačí kliknout v liště nabídek na Zobrazit (View) > Pouze hudba dostupná offline (Only Music Available Offline).

Je nicméně důležité si uvědomit, že jakmile přestanete za Apple Music platit, ztratíte přístup také ke stažené hudbě.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

  Je možné aby hudba kterou přidám „moje hudba“ se automaticky stáhla ? Nepřišel jsem jak na to krom vytvořit playlist, což je dost nešikovné. Potom z čeho jsem nešťastný že každé zařízení mi ukazuje jiný obsah „moje hudba“

  Já to řeším tak, že mám smartplailst, který obsahuje skladby delší než 1 vteřinu a ten mám na iphone nastaven jako dostupný offline. Hudba je na něj pak automaticky stahována.

  Treba povoliť v nastaveniach hudby iCloud!
  Očividne buď si ignoroval hlášku ktorá ti vyskočila, alebo ti nevyskočila. Mne osobne sa ukázalo popup okno s touto info. Čiže malo by sa aj tebe. Netreba potom ale bezhlavo odklikávať tutoriály a treba čítať čo ti píše!
  Keď som zapol aMusic, tak mi skoro každú blbosť ukazovalo čo, kde, ako, na čo a treba to všetko čítať a nie odklikávať!

  haha ty budeš dobrej kolík. Očividně jsi nepochopil co píšu. Můj problém, není ve stahování playlistů nebo alb. Ale stáhnout jednotlivé stopy které si dám do moje hudba. Marcelovi díky mrknu na to.

  Tak asi si zasa nepochopil ty mňa KOLÍKU. Písal si: „Potom z čeho jsem nešťastný že každé zařízení mi ukazuje jiný obsah „moje hudba““
  Na toto bola moja odpoveď KOLÍKU!

  To taky není pravda. Aktivní to mám od začátku. Vyřešil jsem to deaktivací music v zařízení a znovu aktivování.

  Mne to tak na šťastie fungovalo. Reaktiváciou som ale riešil Continuity medzi zariadeniami.

  Asi je vsem krome me jasne, ale pro jistotu se zeptam… Jak to je s moji hudbou, kterou mam 1) koupenou 2) matched pres iTunes match? Kdyz prestanu Applu platit, tak mi, co jsem mel doted v Music, zustane? A kdyz si koupim nove skladby, tak mi taky zustanou?

  Skladby ktoré máš kúpené ti ostávajú stále. Za tie si zaplatil a nemajú dôvod ti ich mazať. S iMatch neviem nakoľko ho nepoužívam. Podľa toho čo som zachytil, tak má byť match a music prepojené či?

  No ja sem prestal Match asi pred rokem platit a jakmile nsem si aktivoval Music, tak se na mne vyvalila cela knihovna, kterou jsem mel na Match. Celkem sem cumel, protoze uz tam podle mne prece nemela co delat (prestal sem platit).

  Ahoj, mám otázku. Jak to, že musím první skladbu přidat do „mojí hudby“ a pak do playlistu? Když skladbu nemám v mojí hudbě a kliknu na tři tečky a tam kliknu na přidat do playlistu, tak se v tom playlistu nezobrazí a už mě to dost ***. To samé, když jsem si koupil nějaké album na itunes, dal jsem zpřístupnit offline, značka mobilu se ukáže ale když vypnu net, tak to album tam nemám :/.

  označit danou skladbu, myslím že je modře zvýrazněná. Poté tam již možnost přidat do playlistu skočí.

  Asi si mě špatně pochopil. Já tam možnost přidat do playlistu mám ale když to udělám, tak tu skladbu v tom playlistu nemám. Musím prvně hodit skladbu do „Moje hudba“ a pak teprve přidat do playlistu.

  Ahoj zaujima ma jedna vec ktoru som si vsimol a to je ze ked pocuvam offline hudbu tak aj napriek tomu mi tu offline hudbu nacitava z internetu … Napr spotify ma v nastavenich offline rezim …. U aplle music som si to nevsimol … Nemam zaujem pocuvat offline hudbu ktora sa nacitava z netu a popritom vycerpavat mobil baterku a internet v mobile … A kvôli tomu napr vypinat mobilny internet … Dik za info

  Zdravím všechny. Mám trošku problém. Od updatu na iOS 8.4 a s tím souvisejícím příchodem Apple Music, které mám aktuálně na 3 měsíce zdarma, mi nejde systémem Drag & Drop zkopírovat muziku z pevného uložiště do iPhone. Píše mi to, že se nepodařilo zkopírovat soubor, protože mám zaplou knihovnu fotografií na iCloudu. Procházel jsem nastavení a nepřišlo mi logicky nic nastaveno špatně. Nevíte někdo co s tím? Chci mít v iPhone stále muziku, kterou mám na HDD a na Apple Music nenacházím. Díky moc

celý text

Čtěte více