Zavřít reklamu

Mnozí z nás čekali na ten moment, kdy Apple konečně do operačního systému iOS 13 a iPadOS 13 možnost, pomocí které bychom byli schopni z klávesnice odstranit otravnou část se samolepkami Memoji. Pokud někdo z vás testuje beta verze operačních systémů, tak už jste možná zjistili, že v rámci iOS a iPadOS 13.3 se tato možnost konečně nachází. Pro veřejnost však byla zpřístupněna teprve včera, a to v rámci oficiální aktualizace, která je určená pro klasické uživatele. Pokud chcete zjistit, jakým způsobem můžete nově z klávesnice odstranit samolepky Memoji, tak určitě dočtěte tento článek až do konce.

Jak v iOS 13.3 z klávesnice odstranit samolepky Memoji

Na vašem iPhonu či iPadu, který jste úspěšně aktualizovali na iOS 13.3, potažmo iPadOS 13.3, otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde otevřete záložku Obecné a posuňte se o něco níže, kde narazíte na možnost Klávesnice, na kterou klepněte. V této sekci se posuňte na samotný spodek, kde už najdete přepínač s názvem Nálepky s memoji pod nadpisem Emotikony. Pokud chcete, aby se samolepky Memoji z klávesnice odstranily, tak přepínač přepněte do neaktivní polohy. Poté už si můžete užívat ničím nerušené posílání emotikonů bez nutnosti samolepky Memoji odsouvat na stranu. Pokud byste chtěli samolepky vrátit nazpět, tak samozřejmě stačí funkci Nálepky s memoji opět aktivovat.

V rámci iOS 13.3 a iPadOS 13.3 si pro nás Apple připravil další funkce a novinky společně s opravením mnohých chyb, na které si uživatelé stěžovali. Pokud pro vás možnost odstranění samolepek Memoji z klávesnice není dostatečným důvodem k aktualizaci, tak by vás k ní mohl přimět například fakt, že v aplikaci Fotky lze po zkrácení videa již tohle upravené video uložit jako nové. Pro mnohé může být také užitečný fakt, že Safari podporuje bezpečnostní klíče standardu NFC, USB a Lightning FIDO2. Kompletní výčet novinek si můžete přečíst ve článku, který přikládám níže.

memoji nálepky odstranit
.