Zavřít reklamu

Animoji, později Memoji, představil Apple již před několika lety, konkrétně společně s iPhonem X. Ten mimo jiné přišel s Face ID, jehož součástí je TrueDepth přední kamera, díky které mohou Memoji fungovat. V té době se tak jednalo o naprosto parádní demonstraci toho, jak schopná tato nová přední kamera je, jelikož dokáže převádět vaše aktuální výrazy a pocit v reálném čase na obličej vytvořené postavičky, zvířete apod. Aby to však ostatním uživatelům iPhonů bez Face ID nebylo líto, tak Apple přišel se samolepkami s Memoji, které mohou využívat naprosto všichni.

iOS 16: Jak nastavit Memoji jako fotku kontaktu

V novém operačním systému iOS 16 se Apple rozhodl Memoji ještě dále rozšířit. Jak jistě víte, tak si v iOS můžeme ke každému kontaktu přidat nějakou fotografii, díky které můžeme dotyčný kontakt lépe a rychleji rozpoznat. Pravdou ale je, že pro většinu kontaktů jednoduše nemáme vhodnou fotografii k dispozici, takže ji nastavit nemůžeme. S dobrým řešením však přišel nyní Apple v iOS 16, kde si můžeme jako fotku kontaktu nastavit libovolné Memoji, což určitě přijde vhod. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Kontakty.
    • Anebo můžete samozřejmě otevřít Telefon a přejít do sekce Kontakty.
  • Zde is následně vyberte a rozklikněte kontakt, kterému chcete Memoji jako fotku nastavit.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu obrazovky klepněte na tlačítko Upravit.
  • Následně pod aktuální fotkou (či iniciály) klepněte na možnost Přidat fotku.
  • Pak už jen stačí, abyste Memoji v kategorii vybrali či vytvořili.
  • Nakonec nezapomeňte vpravo nahoře klepnout na tlačítko Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v iOS 16 nastavit Memoji jako fotku kontaktu. Díky tomu můžete svým způsobem oživit aktuální fotky, které se ve výchozím nastavení skládají z emoji. Kromě Memoji však můžete jako fotku kontaktu nastavit iniciály v různých barvách, fotografie, emoji a další. Možností přizpůsobení je k dispozici opravdu mnoho, což určitě přijde vhod. Pokud tedy někdy budete mít chvilku volného času, můžete si takto jednotlivé kontakty přizpůsobit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více