Zavřít reklamu

Animoji, později Memoji, představil Apple již před několika lety, konkrétně společně s iPhonem X. Ten mimo jiné přišel s Face ID, jehož součástí je TrueDepth přední kamera, díky které mohou Memoji fungovat. V té době se tak jednalo o naprosto parádní demonstraci toho, jak schopná tato nová přední kamera je, jelikož dokáže převádět vaše aktuální výrazy a pocit v reálném čase na obličej vytvořené postavičky, zvířete apod. Aby to však ostatním uživatelům iPhonů bez Face ID nebylo líto, tak Apple přišel se samolepkami s Memoji, které mohou využívat naprosto všichni.

iOS 16: Jak nastavit Memoji jako fotku kontaktu

V novém operačním systému iOS 16 se Apple rozhodl Memoji ještě dále rozšířit. Jak jistě víte, tak si v iOS můžeme ke každému kontaktu přidat nějakou fotografii, díky které můžeme dotyčný kontakt lépe a rychleji rozpoznat. Pravdou ale je, že pro většinu kontaktů jednoduše nemáme vhodnou fotografii k dispozici, takže ji nastavit nemůžeme. S dobrým řešením však přišel nyní Apple v iOS 16, kde si můžeme jako fotku kontaktu nastavit libovolné Memoji, což určitě přijde vhod. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Kontakty.
    • Anebo můžete samozřejmě otevřít Telefon a přejít do sekce Kontakty.
  • Zde is následně vyberte a rozklikněte kontakt, kterému chcete Memoji jako fotku nastavit.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu obrazovky klepněte na tlačítko Upravit.
  • Následně pod aktuální fotkou (či iniciály) klepněte na možnost Přidat fotku.
  • Pak už jen stačí, abyste Memoji v kategorii vybrali či vytvořili.
  • Nakonec nezapomeňte vpravo nahoře klepnout na tlačítko Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v iOS 16 nastavit Memoji jako fotku kontaktu. Díky tomu můžete svým způsobem oživit aktuální fotky, které se ve výchozím nastavení skládají z emoji. Kromě Memoji však můžete jako fotku kontaktu nastavit iniciály v různých barvách, fotografie, emoji a další. Možností přizpůsobení je k dispozici opravdu mnoho, což určitě přijde vhod. Pokud tedy někdy budete mít chvilku volného času, můžete si takto jednotlivé kontakty přizpůsobit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.