Zavřít reklamu

Na domovské obrazovce při používání našeho iPhonu či iPadu se denně objevíme nespočetně krát. Domovská obrazovka je tedy obrazovka, na které s nacházíme nejčastěji a spouštíme z ní aplikace, které potřebujeme. Samozřejmě je v případě domovské obrazovky nutné, aby vše bylo na svém místě, a aby nám rozpoložení ikon vyhovovalo. Každá aplikace má své místo a poté, co si na své uspořádání ikon zvyknete, byste telefon mohli ovládat téměř poslepu. Může ale nastat situace, kdy vám uspořádání ikon začne nevyhovovat a nebo nastane situace, kdy si řeknete, že chcete ikony uspořádat od znova. Dnes si proto ukážeme, jak ikony na domovské obrazovce vyresetovat do původního zobrazení, jako byste jablečné zařízení poprvé zapnuli.

Obnovení uspořádání ikon

  • Prvně otevřeme Nastavení
  • Zde přejdeme do kolonky Obecné
  • Poté sjedeme úplně dolů
  • Tady zvolíme předposlední možnost Obnovit
  • Z vyobrazených možností vybereme Obnovit uspořádání plochy
  • Po kliknutí na obnovení se nás naše zařízení pro jistotu ještě jednou zeptá, jestli chceme doopravdy resetování provést
  • Potvrdíme kliknutím na Obnovit plochu

Níže naleznete obrázek, který na prvních dvou obrázcích ukazuje, jak může vypadat upravená plocha uživatelem. Třetí a čtvrtá fotka zobrazuje plochu po obnovení uspořádání ikon na ploše.

rozpolozeni_dom_obrazovky_rozdily

Před tím, než se vrhnete do nastavení, abyste si mohli obnovit uspořádání ikon na domovské obrazovce, vás ještě upozorním na jednu věc. Pokud se pro resetování zobrazení rozhodnete, berte na vědomí, že se smažou veškeré složky a aplikace třetích stran se seřadí podle abecedy – prostě a jednoduše bude vaše domovská obrazovka vypadat tak, jako byste zrovna zapnuli váš nově koupený iPhone nebo iPad.

.