Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů bylo v rámci operačního systému macOS zvyklých, že jakožto heslo ke svému Macu či MacBooku používali jen jeden znak – například mezeru, anebo nějaké písmeno či číslo. Bohužel, v novějších verzích macOS jsme se dočkali bezpečnostního opatření, které nás nutí k tomu, abychom při vytváření hesla zvolili takové heslo, které má alespoň čtyři znaky. Věděli jste o tom, že lze tohle bezpečností opatření vcelku jednoduše deaktivovat? Pokud se chcete dozvědět, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak v macOS deaktivovat nutnost pro využití složitého hesla

Celý tento proces deaktivace bezpečnostních opatření pro vytváření hesla budeme provádět v rámci aplikace Terminál. Tuto aplikaci můžete spustit buď v Aplikacích ve složce Utility, anebo pomocí Spotlightu (lupa v pravé horní části obrazovky, anebo klávesová zkratka Command + mezerník). Jakmile aplikaci Terminál spustíte, tak se zobrazí na ploše malé okno, ve kterém se provádí akce pomocí příkazů. Pokud chcete deaktivovat nutnost pro využití složitého hesla pro uživatelský účet, tak si zkopírujte příkaz níže:

pwpolicy -clearaccountpolicies

Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do aktivního okna aplikace Terminál, a poté zde zkopírovaný příkaz vložte. Po vložení už jen stačí, abyste jej potvrdili stisknutím Enter. Po potvrzení se zobrazí kolonka pro napsání hesla k administrátorskému účtu. Heslo do této kolonky napište, mějte však na paměti, že se v Terminálu při psaní hesla nezobrazují hvězdičky – musíte tak heslo napsat naslepo. Poté potvrďte heslo stisknutím tlačítka Enter. Tímto způsobem jste úspěšně deaktivovali nutnost pro využití složitého hesla.

Pokud chcete na vašem Macu či MacBooku nyní změnit heslo, tak stačí, abyste v horní liště klepnuli v levém rohu na ikonu . Z menu, které se zobrazí, poté vyberte možnost Předvolby systému… a v novém okně, které se zobrazí, rozklikněte možnost Uživatelé a skupiny. Pak už jen klepněte na účet, u kterého chcete heslo změnit, a klepněte na tlačítko Změnit heslo… Nyní už jen stačí vyplnit veškeré náležitosti a heslo změnit.

Diskuze k článku

    Mno a jde například i vypnout zadávání hesla každé tři dny, pokud používám čtečku otisků? Protože noťas Macbook Air používám jen příležitostně, což znamená, že pokaždé musím zadat heslo místo dotyku, to mě nebaví.

celý text

Čtěte více