Zavřít reklamu

Vedle nových funkcí videokonferencí, jako jsou reakce, nabízí macOS Sonoma možnosti Center Stage, které umožňují ovládat, jak se prezentujete světu – pokud máte správnou kameru.

Funkce Center Stage na Macu je přesně taková, jaká byla na iPadu. Pokud se rozhodnete ji mít zapnutou, zjistíte, že když jste ve videohovoru a natáhnete se mimo záběr pro kávu, kamera se automaticky přesune – tedy zdánlivě. Ostatní účastníci hovoru vás jednoduše při aktivované funkci Center Stage uvidí i nadále v centru dění, protože se obraz se záběrem z vaší webkamery automaticky upraví tak, aby zobrazoval nejlepší zarámování.

Pokud chcete používat funkci Center Stage v macOS Sonoma, potřebujete Mac s procesorem Apple Silicon a integrovanou webkameru, nebo Kontinuitu ve fotoaparátu na iPhonu 12 a novějším. Ikonka Center Stage se nyní objevuje na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu – jedná se o ikonku se symbolem počítače a osoby. V průběhu FaceTime hovoru klikněte na tuto ikonku a zvolte Centrování záběru, případně klikněte na šipku napravo od nápisu Centrování záběru, abyste zobrazili další možnosti, které máte k dispozici – v některých případech se může jednat například o širokoúhlý záběr. Tyto možnosti vždy závisí na kameře, kterou právě používáte.

.