Zavřít reklamu

Způsob propojení AirPods s Apple zařízeními by se dal pojmenovat jako magický. V principu se ale pořád jedná o sluchátka s Bluetooth, liší se pouze způsobem párování s jednotlivými typy zařízení a právě díky Bluetooth připojení můžete AirPods propojit i s jinými zařízeními včetně smartphonů s Androidem. A i zde si díky několika trikům můžete svou AirPods+Android zkušenost znatelně vylepšit.

Apple Music

AirPods nejsou jediný jablečný produkt, který lze zprovoznit na Androidu. Už několik let je zde oficiálně dostupná aplikace Apple Music, která nahradila předešlou službu Beats Music. Na to, abyste zde mohli službu používat, ani nepotřebujete vlastnit žádná Apple zařízení, stačí vám účet Apple ID, který si můžete vytvořit zde.

Aplikace je naprosto plnohodnotná a nechybí jí žádné funkce. Nabízí komplexní vyhledávání, přístup ke knihovně, rádio Beats 1 a obsáhlá nastavení. Můžete si zvolit barevný motiv, kvalitu zvuku při poslouchání přes mobilní data, velikost cache a exkluzivní funkci: možnost stahovat hudbu pro offline poslech na microSD kartu. Služba je tedy plnohodnotná a využívá i těch věcí, které nejsou dostupné na iPhonu.

Assistant Trigger

Když si AirPods poprvé propojíte s Androidem, můžete je používat jen s velmi omezenými funkcemi. Zapomeňte na detekci ucha či možnost aktivace hlasového asistenta. Gesta jednoduše nefungují a nevidíte ani stav baterie. Díky aplikaci Assistant Trigger ale můžete většinu těchto funkcí zprovoznit i na Androidu. Tato aplikace nyní podporuje čtyři jablečná sluchátka včetně prvních dvou generací AirPods, AirPods Pro a Powerbeats Pro.

V aplikaci můžete nastavit, jak mají sluchátka reagovat na gesta a zda mají podporovat asistenta na telefonu (např. Bixby Voice) po jednom nebo dvou ťuknutích. Je zde také možnost nastavení automatického zapnutí doplňku po otevření pouzdra sluchátek. Když tak učiníte, na obrazovce se vám zobrazí okno téměř totožné s tím, které znáte z iOS. Vidíte v něm stav nabití všech dílů, které jsou momentálně připojeny k zařízení. Stav baterie pak můžete průběžně kontrolovat i v centru notifikací.

V neposlední řadě je zde možnost aktivace detekce ucha, díky čemuž se hudba pozastaví automaticky po vyjmutí sluchátka z ucha. Vývojář aplikace varuje před vyšší spotřebou energie, na Galaxy S10+ jsem ovšem výrazné rozdíly nepostřehl. Novinkou je také Hlasatel, nová zpoplatněná funkce, která vám přečte notifikace, telefonní číslo nebo jméno příchozího hovoru. Můžete si také nastavit, zda chcete notifikaci po jejím přečtení uchovat nebo zablokovat funkci, když mobil právě používáte.

Za nevýhodu aplikace ale pokládám fakt, že značná část funkcí je zpoplatněna. Prémiové členství vás pak zbaví reklam a odemkne možnost zobrazení stavu baterie v centru notifikací, detekci ucha a možnost nastavení gest. Toto členství stojí 1,99 €. Funkce Announcer (Hlasatel) pak stojí dalších 2,19 €.

„Je to jen běžná rutina“

U iPhonu to jsou Siri Shortcuts, u Samsungu pak funkce Bixby Routines. Digitální asistent sleduje, jak používáte telefon a náležitě tomu přizpůsobuje jeho funkce – například doma vypne snímač otisků prstů, ve večerních hodinách aktivuje tmavý režim nebo na pozadí načte aplikace, které v daném prostředí používáte nejčastěji. A pak si můžete vytvořit vlastní rutiny a pojmenovat je. Já jsem si takto vytvořil rutinu s názvem AirPods, která se aktivuje vždy, když se AirPods připojí k telefonu.

Následně se automaticky spustí přehrávání přes Apple Music, hlasitost se automaticky nastaví na 70 % a na zamčené obrazovce přizpůsobí rychlé odkazy na mé dvě nejpoužívanější aplikace: Apple Music a Facebook. Při zapnutí nebo vypnutí funkce telefon také zavibruje a zobrazí informaci na zamčené obrazovce.

.