Zavřít reklamu

S příchodem zcela nového App Storu zmizela minulý rok z obchodu také funkce Wish List. Ta umožňovala vytvořit si seznam aplikací, který by si chtěl uživatel v budoucnu stáhnout, například jakmile by klesla cena aplikace. Bohužel ani s příchodem iOS 12 se seznam do App Storu nevrátil. Proto si dnes ukážeme, jak si snadno vytvořit vlastní wish list pomocí dalších aplikací.

Pro naprosto jednoduchý seznam aplikací poslouží dobře i nativní aplikace Poznámky. Pokud však prahnete po pokročilejších funkcích, pak by vám mohla přijít vhod aplikace Lookmark. Pro obě zmíněné jsme níže sepsali kompletní postup, jak v nich vytvořit kýžený wish list.

Pomocí aplikace Poznámky

V nativní aplikaci Poznámky je vytváření seznamu aplikací velice snadné a navíc jej lze synchronizovat skrze iCloudu a přistupovat tak k němu i z ostatních zařízení, případně i na webu. Stejně tak je možné seznam snadno sdílet s ostatními uživateli nebo v rámci rodinného sdílení.

 1. Otevřete App Store a vyberte aplikaci nebo hru, kterou chcete přidat do seznamu.
 2. V detailu aplikace klikněte na Další (ikona tří teček).
 3. Vyberte Sdílet aplikaci.
 4. Klepněte na položku Přidat do Poznámek.
 5. V novém okně můžete do poznámky přidat text. Pojmenujte ji například My wish list.
 6. Vedle funkce Vyberte poznámku se ujistěte, že je zobrazena Nová poznámka.
 7. Vytvoření potvrďte kliknutím na Uložit.

Jakmile poznámku se seznamem vytvoříte, přidání dalších aplikací je ještě jednodušší. Postupujte podle kroků 1 až 4. V pátém kroku pak vyberte poznámku s názvem, který jste zadali při vytváření wish listu, a klepněte na Uložit.

Aplikace, kterou do seznamu přidáte, se v Poznámkách zobrazuje jako odkaz. Kliknutím na položku se tak dostanete přímo do App Store s možností koupit nebo stáhnout aplikaci.

Pomocí aplikace Lookmark

Skvělá věc v aplikaci Lookmark není pouze fakt, že byla vyvinutá speciálně pro vytváření seznamů aplikací, ale nabízí i další funkce. Navíc, kromě iOS aplikací můžete přidávat i ty pro macOS, filmy, seriály a hudbu na iTunes, knihy nebo třeba i podcasty.

 1. Otevřete App Store a vyberte aplikaci nebo hru, kterou chcete do seznamu přidat.
 2. V detailu aplikace klikněte na Další (ikona tří teček).
 3. Vyberte Sdílet aplikaci.
 4. Při prvním použití se vám Lookmark v nabídce nezobrazí. Je proto potřeba v první řádce s aplikacemi zvolit na konci Další a následně pomocí přepínače aktivovat zobrazování Lookmark. Aplikaci také můžete posunout v seznamu výše. Následně klikněte na Hotovo.
 5. Nyní již můžete zvolit Lookmark a tím aplikaci do přidat do seznamu.
 6. Jakmile aplikaci přidáte, zobrazí se v dolní čísti obrazovky potvrzení.

Jakmile Lookmark spustíte, uvidíte seznam uložených aplikací. Jednotlivé položky můžete sdílet, odstranit nebo je otevřít v App Store. Lookmark je také schopný vás upozornit na novou aktualizaci aplikace nebo dokonce na snížení/zvýšení její ceny. Obě zmíněné funkce jsou ale dostupné pouze v rámci Lookmark Plus, který je možné si vyzkoušet na měsíc zdarma, následně ale vyjde na 359 Kč ročně. Pokud byste chtěli kontrolovat také ceny u filmů a hudby z iTunes, pak roční členství stojí 519 Kč.

App Store wish list FB
.