Zavřít reklamu

V případě iPhonů od jablečné společnosti se počítá s tím, že by vám měly vydržet okolo pěti let, než budete určitým způsobem „donuceni“ zařízení vyměnit. Někteří uživatelé si staré iPhony nechávají do zálohy, kdyby se například s těmi novými něco stalo a někteří je například prodávají. Pokud patříte do této první skupiny, která si staré iPhone ponechává „v šuplíku“, tak by se vám mohl hodit tento článek. Společně se totiž podíváme na X tipů, jak můžete starý iPhone, které nepoužíváte, využít. Je totiž škoda, aby iPhone celou dobu jen tak nečinně ležel v šuplíku, když má často i nadále perfektní výpočetní výkon. Vrhněme se přímo na věc.

Bezpečnostní kamera

Váš starý iPhone můžete bez problémů použít jakožto bezpečnostní kameru. Samozřejmě v tomto případě mluvíme o vnitřní kameře a nikoliv té venkovní. V případě, že chcete mít váš dům pod dohledem i vevnitř, tak by vás tato možnost rozhodně mohla zajímat. Úplně nejlepší je, když iPhone jakožto kameru uvnitř nasměrujete na francouzské okno, dveře anebo jakýkoliv potencionální „vstup“ pro zloděje. Vše, co stačí udělat, je k iPhonu natáhnout nabíječku, aby se nikdy nevybil a sehnat aplikaci, která iPhone v bezpečnostní kameru promění. Nejlepší aplikace, která je k tomuto účelu vytvořená, je Alfred. Aplikaci jednoduše nainstalujete na starý iPhone, nastavíte, že se jedná o kameru a je hotovo. Alfred poté nainstalujete i na nový iPhone či iPad, avšak v tomto případě nastavíte, že se jedná o zařízení určené ke sledování kamer. Celé nastavení zabere jen několik málo minut.

CarPlay v autě

Některá novější vozidla mohou na obrazovkách svých entertainment systémů zobrazit CarPlay. Ve většině případech lze CarPlay aktivovat po propojení vozidla s iPhonem, a to klasickým USB – Lightning kabelem. Některá nejnovější vozidla podporují také bezdrátový přenos CarPlay – i nadále se však doporučuje využívat kabel. Pro vás to znamená, že musíte při každém nastoupení do auta váš iPhone připojit kabelem, což je vcelku nepraktické. Pokud máte nějaký starý iPhone, který nepoužíváte, tak jej můžete uložit do odkládacího prostoru a propojit kabelem. Takto budete mít na obrazovce vozidla CarPlay k dispozici neustále a nebudete muset vaše primární zařízení neustále připojovat. Někteří z vás by mohli namítat, že starý iPhone nebude tímto připojen k sítí a zároveň nebude možné pomocí něj volat. To je sice pravda, avšak nejedná se o nic, s čím by si iOS neporadil. Stačí nastavit, aby se starý iPhone automaticky připojoval k hotspotu vašeho primárního iPhonu, v případě hovorů poté stačí na primárním iPhonu nastavit směrování na starý iPhone. Jednoduché jako facka.

Bluetooth „rádio“

Starý iPhone můžete využít taktéž jako ovladač k Bluetooth reproduktorům, které máte například doma či v práci. Pokud máte váš primární iPhone připojený k nějakému Bluetooth zařízení, tak po vzdálení se dojde k automatickému odpojení. Po návratu se tak musíte vždy skrze nastavení Bluetooth opět připojit, což nějakou dobu trvá. Se starým iPhonem se můžete k Bluetooth zařízení (reproduktorům) připojit „navždy“, tedy pokud jej necháte v dosahu onoho zařízení. iPhone lze poté používat jakožto přehrávač hudby, který ji bude pouštět přímo do reproduktorů kdykoliv se vám zachce. Navíc k tomu můžete se starým iPhonem využít i Siri – například pro puštění hudby, zjištění počasí, atd. Pokud všech těchto funkcí využijete, tak se iPhone může chovat jako „jednoduchý HomePod“.

Dětská chůvička

Váš starý iPhone můžete využít také jaké dětskou chůvičku. Stejně jako v případě bezpečnostní kamery a aplikace Alfred, tak i v případě dětské chůvičky jsou v App Storu k dispozici různé aplikace, díky kterým lze starý iPhone v chytrou dětskou chůvičku proměnit. Zmínit můžeme například aplikace Dětská chůvička od Aničky, anebo Chůvička 3G. První zmíněná aplikace je zdarma, avšak její funkce si musíte předplatit, druhá zmíněná aplikace je k dispozici za jednorázový poplatek 129 korun. Váš starý iPhone můžete proměnit v dětskou chůvičku i jiným způsobem – musíte však vlastnit MFi naslouchátko. iPhone lze poté nastavit tak, že bude sloužit jakožto „mikrofon“, který bude přenášet zvuk na vaše MFi naslouchátko (například AirPody). Tohoto může docílit pomocí funkce Živý poslech – pokud se chcete dozvědět více, tak se stačí přesunout na tento článek.

Ovladač k Apple TV

Pokud doma vlastníte Apple TV, tak je dosti možné, že nejste spokojeni s originálním ovladačem. Ten je pro mnoho uživatelů jednoduše malý a namísto hlavních tlačítek disponuje dotykovou plochou – to znamená, že přesouvání mezi určitými položkami provádíte posouváním prstů na dotykové ploše, společně s gesty. Největší problém však nastává při psaní, kdy samozřejmě nemáte k dispozici hardwarovou klávesnici a musíte na každé písmenko najíždět kurzorem a potvrzovat jej. Apple si je tohoto samozřejmě vědom, a proto dokázal tento ovladač integrovat přímo do iPhonu, kde se vám dokáže zobrazit i případná klávesnice. Pokud chcete zjistit, jakým způsobem lze ovladač k Apple TV na iPhonu aktivovat, tak si rozklikněte článek, který přikládám níže.

Escape k MacBooku

Tento poslední tip je spíše úsměvný a nepočítám, že by jej někdo chtěl aktivně využívat. Každopádně, pokud vlastníte MacBook s Touch Barem (kromě nejnovějších modelů), tak jistě víte, že na těchto zařízeních není k dispozici fyzická klávesa Esc – ta se nachází přímo v levé části Touch Baru. To samozřejmě mnohým uživatelům nevyhovuje, každopádně s tím bohužel nemohou nic dělat. Apple se sice umoudřil a u nových MacBooků už je Escape fyzický, avšak pochybuji, že by si uživatelé prakticky nových modelů z roku 2019 chtěli kupovat nové zařízení. Existuje aplikace, která dokáže z vašeho iPhonu vytvořit velkou klávesu Escape. iPhone si tak stačí položit kamkoliv na stůl a kdykoliv budete potřebovat klávesu Escape stisknout, tak stačí, abyste klepnuli na displej. Program, který tohle dokáže, se nazývá ESCapey a je naprosto zdarma.

iphone escape key
Zdroj: osxdaily.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více