Zavřít reklamu

Když se řekne chytré hodinky, tak se nad tímto termínem nejspíše vůbec nepozastavíte. Jableční příznivci si ihned vybaví Apple Watch, zastánci ostatních operačních systému zase třeba hodinky od Samsungu. Chytré hodinky, například tedy Apple Watch, toho umí opravdu hodně – od měření tepu, přes streamování hudby, až po měření aktivity. Co se týče měření aktivity, tak můžete s ostatními uživateli Apple Watch soutěžit v tom, kdo během týdne získá více bodů aktivity.

Bohužel, operační systém watchOS nemá žádným způsobem ošetřené cíle aktivity jednotlivých uživatelů. To znamená, že pokud má někdo denní cíl 600 kCal a někdo 100 kCal, tak druhý soutěžící s menším cílem aktivity jej bude mít splněný rychleji a s menším úsilím. Tímto způsobem je tedy velmi jednoduché v soutěži podvádět. Po snížení denního cíle aktivity například na 10 kCal se vám body v soutěži několikrát zvýší, a to i poté, co cíl aktivity opět „zvednete“. Provedení celého tohoto podvodu je velmi jednoduché – stačí přejít do nativní aplikace Aktivita na Apple Watch, kde poté silně zatlačte prstem na displej a z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Změnit denní cíl. Ten poté změňte na nějakou extra nízkou hodnotu a změnu potvrďte stisknutím tlačítka Aktualizovat. Jakmile tak učiníte, tak vyčkejte na přičtení bodů v soutěži. Cíl aktivity poté stačí ihned vrátit zpátky – body v soutěži se neodečtou a nikdo tak na podvod nepřijde. Berte však na vědomí, že maximálně můžete za den získat 600 bodů.

Pokud tento proces budete provádět, tak něho rozhodně nezneužívejte. Využít tohoto podvodu byste měli jen v případě, že si z někoho chcete vystřelit. Podvody nikdy neznačí nic dobrého, a pokud jej budete využívat pravidelně, tak jednak budete mít černé svědomí, a jednak to rozhodně vaši přátelé neocení. Doufejme, že Apple tento nedostatek opraví co možná nejdříve. Tento nedostatek by bylo vhodné vyřešit tak, že při vyzvání protivníka by se musel stanovit společný cíl v kCal, který by účastníci soutěže museli splnit. V opačném případě, tedy v momentálním případě, soutěž jednoduše nemá význam. Tento podvod je známý již celkem dlouho a Apple s ním bohužel stále nic neudělal – doufejme tedy, že se opravy dočkáme již brzy, například ve watchOS 7, jehož představení se dočkáme již brzy.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více