Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jeden z novějších iPhonů a popřípadě také Apple Watch, tak už jste jistě postřehli, že jsou tato zařízení odolná vůči vodě a prachu. Voděodolnost však není to samé jako vodotěsnost, a tak jablečné zařízení dokáží odolávat vodě jen v určitých a stanovených podmínkách. Samozřejmě, pokud dojde k poničení vašeho zařízení vodou, tak vám u Applu nebude uznána reklamace – to je stará známá. V případě, že se nebojíte své zařízení potápět do vody a nemáte problém s iPhonem fotit pod vodou, anebo plavat s Apple Watch, tak se můžete čas od času dostat do situace, kdy reproduktory iPhonu či Apple Watch nemusí po vynoření hrát podle představ. Pojďme se v tomto článku podívat na to, jak tento problém vyřešit.

Jak vypudit vodu z reproduktorů na iPhonu

V případě, že jste z vody vynořili váš iPhone a zdá se vám, že reproduktory nehrají podle představ, tak se nejedná o nic neobvyklého. Voda se do reproduktorů iPhonu může dostat vcelku jednoduše. V tomto případě většinou stačí několik desítek minut či hodin počkat na to, až voda z reproduktorů jednoduše vykape. Ne každému se ale logicky chce čekat, až se voda z reproduktorů iPhonu uráčí dostat ven. V tomto případě můžete využít aplikaci Sonic, kterou můžete stáhnout z App Storu naprosto zdarma. Tato aplikace dokáže vyvinout zvuk na určitých frekvencích a kromě zvuku dochází také k jemným vibracím, které vodu z reproduktorů jednoduše dostanou. Po stažení aplikace stačí stisknout tlačítko kapky vody v prostředku obrazovky. Ihned poté se začne přehrávat zvuk o hodnotě cca 400 Hz, což je ideální frekvence pro vypuzení vody z reproduktoru. Frekvenci můžete samozřejmě ještě ručně upravovat pomocí tlačítek + a –. Poté už jen stačí sledovat, jak se voda přes mřížku reproduktoru tlačí ven.

Jak vypudit vodu z reproduktorů na Apple Watch

Apple Watch jsou oproti iPhonu o dost více odolné proti vodě – ponořit se s nimi můžete bez problémů až do hloubky 50 metrů. Oproti iPhonům mají Apple Watch také méně otvorů, kterými se může dovnitř dostat voda, reproduktor zde ale samozřejmě nechybí. I u Apple Watch může dojít k tomu, že se dovnitř reproduktoru dostane voda, a poté nebude zvuk čistý a bude „chrčet“. V tomto případě se vyplatí na Apple Watch před plaváním aktivovat režim plavání. Ten najdete v ovládacím centru, kde stačí klepnout na ikonu kapky vody. Tímto dojde k zablokování displeje, aby nedocházelo k náhodným dotekům ve vodě. Vypnutí tohoto režimu poté provedete otočením digitální korunky. Automaticky při deaktivaci režimu plavání dojde k odpuzení vody z reproduktorů, které však nemusí být dostatečné.

Pokud ani po ukončení režimu a vypuzení vody nehrají reproduktory správně, tak máte dvě možnosti. Buď budete opakovaně režim plavání zapínat a vypínat, čímž vynutíte neustálé přehrávání zvuku pro odpuzení, anebo si stejně jako v případě iPhonu stáhnete aplikaci Sonic. Po stažení a spuštění aplikace Sonic na Apple Watch stačí nastavit hodnotu okolo 400 Hz, a poté klepnout na tlačítko Play. Nezapomeňte hlasitost hodinek nastavit pomocí digitální korunky naplno. Pak už jen stačí sledovat, jak se začne voda tlačit z reproduktorů ven. Tento postup provádějte tak dlouho, dokud reproduktory nezačnou hrát tak, jak mají.

Diskuze k článku

    Ta informace o ponoření s Apple Watch do hloubky 50 metrů je nesmysl. Než něco podobného napíšete, zjistěte si nejprve fakta

    Fakta si nejprve zjistěte vy, než napíšete takový komentář. Apple Watch Series 2 a novější jsou odolné proti vodě podle normy ISO 22810:2010, to znamená, že jsou odolné proti vodě do 50 metrů hloubky. Pouze Apple Watch Series 1 a Series 0 mají certifikát IPX7. Pokud byste se o tom chtěl přesvědčit na vlastní oči, můžete tak učinit na stránkách Apple, odkaz posílám níže. Stačí sjet dolů k vysvětlivkám, kde veškeré informace najdete.
    https://support.apple.com/cs-cz/HT205000

celý text

Čtěte více