Zavřít reklamu

Možná se některým z vás stalo, že vám iPhone spadl do vody. Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, při které navíc bohužel přijdete o záruku. Mnohem důležitější však je, aby váš iPhone po tomto incidentu opět správně fungoval. Máme pro vás návod.

Proto tyto případy iFixYouri vytvořil krátké video, ve kterém se dozvíte, co dělat v případě kontaktu iPhonu s vodou.

Jak mnozí z vás jistě ví, iPhone obsahuje dvě čidla vlhkosti, která jsou při koupi nového telefonu bílá. Čidla se nacházejí v místě jacku na sluchátka a v místě pro nabíjecí kabel. Při kontaktu s vodou nebo při nadměrné vlhkosti v místě čidel se jejich barva změní na červenou. Což je velmi nepříjemné, protože jakmile jedno čidlo změní barvu, máte po záruce. Při kontaktu s vodou je však nejdůležitější, aby poté váš iPhone zůstal plně funkční.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

iFixYouri proto v následujícím videu radí, abyste iPhone po kontaktu s vodou, co nejrychleji vypnuli a vyndali zásuvku na sim kartu. Poté ho dali do vzduchotěsného pytlíku s neuvařenou rýží. Nakonec vytlačili vzduch a vaše zařízení odnesli velmi rychle do servisu, kde se mu dostane profesionální péče.

Mně se bohužel také jednou povedlo hodit iPhone do vody, naštěstí jsem ho stihl rychle vytáhnout a po asi hodinovém vysušení fungoval opět jako dříve. Jen to dolní čidlo mi zůstalo červené.

Toto téma trvale řešíme v diskuzním fóru

Zdroj: iclarified.com

Diskuze k článku

    Jinak návod dává smysl, pokud se tomu telefonu začne někdo věnovat min ještě ten den, ale jestli se k tomu servis dostane třeba za týden, tak nevím jestli není lepší ho dát nejprve vysušit na topení.

    Tento návod je to nejlepší co jsem kdy oficiálně viděl. K nám do servisu nosí zákazníci pořád vytopené iphony, ale snaží se to předem sušit na topení a kdoví jak ještě. Pokud to uděláte přesně jak je na videu tak je 99% šance, že půjde opravit. V servise se stejně musí demontovat a čistit. Takže to raději nechte na servisu a tím, že iphone rozeberete a budete doufat, že se telefon po týdnu rozjede, tak tím akorát necháte volný průběh oxidaci. Nemusí se to projevit hned ale po měsíci může být telefon KO.

    Měl jsem Iphone 4S cca 2 měsíce pak se jakoby pomátl. Automaticky se ovládala hlasitost, blesk od fotáku pořád svítil a nabíjet nešel zasekával se! Odnesl jsem ho do servisu a tam mě bylo řečeno za 29 dní reklamace, že mobil mám vytopený! Vůbec nevím kde se stala chyba. Z mojí strany nedošlo nikde ani ke kontaktu z vodou. Mohu se nějak bránit či nesouhlasit s reklamaci? Servis nereagoval na telefony při dotázání jak vypadá reklamace bylo řečeno nevíme musíme zavolat tam kam jme to posílali atd. Naco opravdu mám nárok a jak dál postupovat! Mobil za 16 000 kč a bez jakékoliv mojí viny přestal fungovat! To snad není opravdu možný! Díky za reakce. Zdenek

celý text

Čtěte více