Zavřít reklamu

Uživatelé moderních technologií se dělí na dvě skupiny. V první z nich najdete jedince, kteří pravidelně zálohují veškerá svá data, ve druhé skupině se poté nachází takoví lidé, kteří ještě nikdy o žádná data nepřišli, a tak údajně zálohovat nepotřebují. Uživatele z druhé zmíněné skupiny to však minimálně jednou za život také dostihne, dřív nebo později, a o některá svá osobní data přijdou. Díky tomu se většinou přesunou do první skupiny, která pravidelně svá data zálohuje. Mezi nejcennější data patří často fotky a videa. Existuje hned několik možností, pomocí kterých tato data můžete zálohovat.

V prvním případě můžete využít domácí NAS stanice, na kterou můžete veškeré fotografie jednoduše nahrávat. NAS stanice je dobrá v tom, že ji máte u sebe doma v potenciálním bezpečí, a že vás měsíčně nestojí žádný poplatek. Druhou možností je využití vzdáleného cloudu od některé ze světových společností (například iCloud, Dropbox a další). Za tyto služby však musíte společnostem samozřejmě měsíčně platit. Co když vám ale řeknu, že existuje možnost, pomocí které můžete neomezeně zálohovat všechny své fotografie a videa bez nutnosti zaplatit jedinou korunu? Tuto možnost nabízí konkurenční Google v rámci aplikace Fotky Google. Pokud chcete zjistit, jak můžete takové zálohování nastavit, tak pokračujte ve čtení.

Jak zálohovat všechny vaše fotografie na cloud zcela zdarma

V případě, že si chcete nastavit zálohování všech svých fotografií naprosto zdarma skrze aplikaci Fotky Google, tak pokračujte následovně:

 • Prvně je samozřejmě nutné, abyste si aplikaci Fotky Google nainstalovali – stačí klepnout na tento odkaz.
 • Po instalaci aplikaci spusťte a povoltepřístup ke všem fotografiím a popřípadě také k oznámením.
 • Jakmile přístup povolíte, tak se pomocí vašeho přihlašovacíhoe-mailu a hesla přihlaste.
 • Po úspěšném přihlášení klepněte ve spodní části obrazovky na Zálohovat jako [vaše_jméno].
 • Nyní se objevíte na obrazovce, na které si můžete nastavit kvalitu zálohování:
  • Ve vysoké kvalitě: fotografie budou lehkým způsobem komprimovány, avšak získáte neomezený úložný prostor zdarma;
  • Původní: fotografie se zálohují v původní kvalitě bez komprimace, využitý prostor však bude započítán a vy si popřípadě budete muset úložiště dokoupit.
 • Pro naše účely, tedy zálohování zdarma, vyberte možnost Ve vysoké kvalitě.
 • Poté si zvolte, zdali se mají fotografie a videa zálohovat i v případě, že se nacházíte na mobilních datech.
 • Po nastavení výše uvedených předvoleb klepněte na možnost Potvrdit ve spodní části obrazovky.
 • Zálohování poté ihned započne.

Doba zálohování se samozřejmě odvíjí od počtu zálohovaných položek a od rychlosti internetového připojení. Pokud si chcete zobrait postup zálohování, tak stačí, abyste prvně vpravo dole klepnuli na položku Knihovna, a poté vpravo nahoře na ikonu vašeho profilu. Zde se poté objeví kolonka Zálohování, ve které se můžete podívat na celkový postup zálohování, společně s počtem zbývajících položek určených k záloze. Aplikace Fotky Google bude samozřejmě veškeré další fotografie zálohovat automaticky – jednoduše řečeno bude neustále synchronizovaná s vaší galerií. Aby mohlo zálohování proběhnout, tak je nutné, abyste aplikaci Fotky Google vynuceně neukončovali, musíte ji nechat běžet na pozadí.

.