Zavřít reklamu

Před nedávnem obletěla internet zpráva, že Google i Microsoft využívají své hlasové asistenty pro záznam a přehrávání hlasových příkazů uživatelů. Později dokonce i Apple přiznal, že pro účely zlepšování Siri nechává vybrané zaměstnance analyzovat všechny nahrávky, které Siri při komunikaci s uživateli pořídí. V návaznosti na to cupertinská společnost do iOS 13.2 přidala nové volby pro deaktivaci odesílání nahrávek a také pro smazání všech dosavadní záznamů ze serverů Applu. Pojďme se tedy společně podívat, kde je najdeme

siri iphone 6

Jak vypnout odesílání nahrávek Siri na servery Apple

Na iPhonu nebo iPadu s iOS 13.2 (iPadOS 13.2) se přesuňte do Nastavení. Zde sjeďte níže, zvolte Soukromí a následně vyberte Analýza a vylepšování. Pak už jen stačí deaktivovat funkci Vylepšování Siri a Diktování. Tímto dojde k zákazu odesílání nahrávek na servery Apple. Samozřejmě si zde můžete deaktivovat další funkce, pomocí kterých vás může Apple sledovat.

Jak smazat dosavadní nahrávky ze serverů Apple

Jakmile vypnete odesílání nahrávek Siri na servery Applu, můžete také smazat všechny dosavadní nahrávky. Toho docílíte v Nastavení –> Siri a hledání. Zde přejděte do sekce Historie Siri a diktování a následně zvolte Smazat historii Siri a diktování. Tuto možnost poté potvrďte. Nyní jste se zbavili jak odposlouchávání, tak také dosavadních nahrávek, které byly uloženy na serverech Apple.

.