Zavřít reklamu

V ovladači k Apple TV byste jen velmi těžko hledali tužkové či mikrotužkové baterie. Ovladač k Apple TV 4. generace se stejně, jako ostatní zařízení od Applu, nabíjí pomocí Lightning konektoru. Na druhou stranu však tento ovladač samozřejmě vydrží nabitý o mnoho déle, než například iPhone či iPad – což je samozřejmě logické. Jakým způsobem ale můžete předem zjistit, kdy je čas baterii uvnitř ovladače dobít, abyste večer při sledování Netflixu nemuseli vstávat pro nabíjecí kabel z vyhřáté postele? To se dozvíte v rámci tohoto návodu.

Jak zjistit přesný stav baterie ovladače k Apple TV

Pokud chcete zjistit přesný stav baterie ovladače k Apple TV, tak s jeho pomocí jablečnou televizi prvně zapněte. Pokud se vám to nepodaří, tak už zjišťovat nic nemusíte, jelikož je ovladač jednoduše úplně vybitý. V opačném případě se však na domovské obrazovce tvOS přesuňte pomocí ovladače na ikonu Nastavení, a poté ji rozklikněte. Tímto se ocitnete v menu nastavení, kde pomocí ovladače sjeďte o něco níže na kolonku Ovladače a zařízení, kterou poté rozklikněte. Poté, co tak učiníte, tak stačí, abyste se v horní kategorii Ovladač přesunuli ke kolonce Ovladač, na kterou klepněte. Stav baterie ovladače se poté objeví na obrazovce a bude vyjádřen v procentech.

Pokud vlastníte starší generaci Apple TV, tak jistě víte, že u těchto ovladačů k dobíjení nedochází. Ovladače namísto toho disponují klasickou „hodinkovou“ baterkou, která má označení buď CR2032 či BR2032. Pokud se baterie ve vašem ovladači ke starší Apple TV vybila, tak stačí, abyste kdekoliv v obchodě baterii se stejným označením zakoupili, a poté ji jednoduše vyměnili. Proces výměny je velmi jednoduchý – stačí vytáhnout či odšroubovat krytku baterie, starou baterii vycvaknout a novou poté stejným způsobem osadit zpět.

.