iWant

Jak změnit e-mailovou adresu spojenou s Apple ID

iWant

V ekosystému Applu představuje Apple ID vstupní bránu do většiny služeb a obchodů. S Apple ID můžete stahovat aplikace v App Storu, písničky v iTunes Storu, synchronizovat svá data přes iCloud, používat iMessage a další. Apple ID představuje vámi vybraná e-mailová adresa, ale co dělat, když právě ji chcete změnit?

Pro změnu e-mailové adresy spojenou s Apple ID je třeba provést několik jednoduchých kroků, ovšem to nejdůležitější je třeba provést ještě předtím, než k samotné změně e-mailu dojde.

Služby Applu si totiž ne vždy se změnou Apple ID poradí tak hravě, jak bychom očekávali, a tak – abychom předešli potenciálním komplikacím – je třeba se před změnou e-mailu odhlásit ze všech služeb, kde Apple ID využíváme. Tzn. odhlásit se z iCloudu, iTunes Storu, App Storu, FaceTimu, služeb Hledat přátele, Hledat iPhone a iMessage – a to na všech zařízeních, které s daným Apple ID využíváte.

apple-id-icons

Když již nemáte Apple ID aktivně propojené s žádným zařízením, můžete postupovat dle následujících kroků a změnit si e-mailovou adresu spojenou s Apple ID.

 1. Otevřete web Moje Apple ID na adrese appleid.apple.com/cz.
 2. Klikněte na „Spravujte své Apple ID“.
 3. Zadejte své stávající Apple ID a heslo.
 4. V levém panelu v části „Upravte své Apple ID“ vyberte položku „Jméno, ID a e-mailová adresa“.
 5. Klikněte na Upravit u „Apple ID a hlavní e-mailová adresa“.
 6. Do kolonky zadejte novou e-mailovou adresu a potvrďte uložením.
 7. Na novou e-mailovou adresu dorazí potvrzovací zpráva, kde klikněte na Ověřit.
 8. Přihlaste se pod svým novým Apple ID, které od té chvíle můžete využívat.
 9. Přihlaste se pod novým Apple ID zpět do všech služeb.
 • Jiří Brož

  Jde to také v případě svázání Apple ID pouze s iCloud mailem ? Rád bych se zbavil Gmailu.

  • Patriček Halmi

   Taky bych byl rád, mám stejný “problém“

  • Deny

   Bohužel, přesně tohle jsem řešil s podporou a podle nich nelze již existující Apple ID svázat s icloud e-mailovou adresou.

 • JohnyT

  Na co kliknout když tam není upravit? :)

 • Jan Gottwald

  Přesně jak tu píší ostatní, největší problém je ten, že nelze použít emailová adresa @icloud.com. Už jsem to také řešil s podporou a bohužel bez výsledku. Přitom konkurence tohle vůbec nepotřebuje. Snad se to časem změní, protože jsem byl nucen použít firemní email a to není zrovna to pravé ořechové.

 • DR.Mengele

  Konečně pořádný článek. Na toto jsem pořád nemohl přijít, protože před X lety jsem se já „debil“ zaregistroval na své pravé jméno a svůj pravý email!! Takže ted s iphonem 5S mají mou adresu, email a otisky. Nemají! už jsem někdo jiný a email je falešný! super článek!
  Vím, je to má chyba a hloupost, že jsem si zaregistroval svůj telefon na sebe se všemi údaji. Příště budeme chytřejší Eploušku…….

  • androidista Simon Wiesenthal

   Ano udělal jsi před léty velkou chybu s iphonem a teď tady kardinální osudovou (: