Zavřít reklamu

Předplatné Apple Music je vázáno na vaše Apple ID, takže můžete streamovat obsah z jakéhokoli zařízení se systémem iOS, iPadOS, macOS, tvOS nebo watchOS, ke kterému je vaše Apple ID přihlášeno. Situace se však poněkud zkomplikuje, když chcete poslouchat Apple Music na jiném zařízení, které používáte s jiným Apple ID – například na služebním iPhonu. Komplikované, ale určitě ne nemožné.

Mnoho uživatelů má jedno Apple ID, které používají na všechno, ale jiní mohou mít ve skutečnosti více Apple ID. Může to být proto, že mají osobní Apple ID a jedno pro práci, školu nebo jiné případy.

Jak se přihlásit k Apple Music na jiném zařízení pod vaším Apple ID

Z technického hlediska můžete používat jedno Apple ID pro nákupy a registraci do služeb Apple, jako je Apple Music a Apple TV+, a druhé Apple ID pro synchronizaci obsahu a dat mezi iCloudem, jako jsou zprávy, fotografie, poznámky a zálohy. Tyto dvě větve ekosystému Apple jsou zcela odlišné, ale mnohým stačí jedna sada přihlašovacích údajů pro přihlášení k oběma.Abyste se tomu vyhnuli, můžete použít funkci Rodinné sdílení, která umožňuje jednomu účtu připojit až pět dalších uživatelských účtů k odběrům. Problém je samozřejmě v tom, že jste vázáni na předplatné Apple Music někoho jiného.To vám sice ušetří nějaké peníze, ale účet nebude jen a jen váš. Používání různých Apple ID se tedy hodí pro sdílení hudby mezi členy rodiny, stejně jako v některém z dalších výše uvedených scénářů.Ačkoli to všechno zní složitě, v praxi je to docela snadné – jen musíte vědět, kde se přihlásit.

  • Zamiřte do Nastavení na daném zařízení, klepněte na panel s Apple ID a v sekci Média a nákupy se odhlaste ze stávajícího Apple ID.
  • Poté opět klepněte na Média a nákupy -> Nejste [XY]?.
    Následně se přihlaste k Apple ID, pod kterým chcete využívat Apple Music na daném zařízení.
  • Pokud máte u daného Apple ID aktivované dvoufaktorové ověření, postupujte podle pokynů na displeji.

Pokud je toto Apple ID již přihlášeno k odběru Apple Music, máte vše připraveno. Stačí otevřít aplikaci Apple Music a začít poslouchat. Pokud ještě nejste předplatitelem, zobrazí se vám při otevření aplikace Hudba možnost přihlášení – možná máte dokonce ještě nárok na tříměsíční bezplatnou zkušební verzi.

.