Zavřít reklamu

Jak nabíjet iPhone ví snad prakticky každý uživatel jablečného telefonu. Méně uživatelů už ale ví, jak jej nabíjet správně. iPhone je vybavený vnitřní dobíjecí lithium-iontovou baterií, která je pro vaše zařízení v současné době zárukou toho nejlepšího výkonu. To tedy alespoň uvádí sám Apple. Dodává, že v porovnání s tradiční technologií baterií jsou tyto baterie lehčí, rychleji se nabíjejí, déle vydrží a poskytují vyšší hustotu energie a delší životnost baterie.

Jak nabíjet iPhone

Samozřejmě zde záleží na modelu vašeho telefonu, iPhone ale můžete nabíjet následujícími způsoby: 

  • Zařízení připojte k elektrické zásuvce pomocí nabíjecího kabelu a napájecího USB adaptéru. 
  • iPhony 8 a novější můžete položit displejem nahoru na nabíječku s certifikací Qi, iPhony 12 lze nabíjet také pomocí MagSafe
  • iPhone připojte k zapnutému počítači. Pokud jablečný telefon připojíte k vypnutému počítači, může se naopak místo nabíjení vybíjet. Nabíjení poznáte podle zobrazení ikony blesku v ikoně baterie.

Bezdrátová nabíječka MagSafe Duo:

 

Důležitá upozornění k nabíjení iPhonu 

USB konektory disponují mnohá zařízení jako jsou například externí monitory, klávesnice atd. Pokud byste chtěli jimi svůj iPhone nabíjet, ujistěte se, že je takové zařízení vybaveno USB portem s vysokým napájecím výkonem. V žádném případě také nepřipojujte napájecí kabel k zařízení ani iPhonu, pokud máte podezření, že se do něho dostala kapalina. Můžete tak poškodit jak iPhone, tak i samotný kabel. Místo toho raději v „mokrých podmínkách“ použijte bezdrátové nabíjení.

Mějte také na paměti, že pokud používáte zálohování na iCloud, tak se po připojení k nabíječce může tato záloha aktualizovat. Dle množství odesílaných dat tak může nabíjení do plného stavu trvat déle. To samé platí tehdy, pokud iPhone synchronizujete s počítačem, nebo jej během nabíjení jinak používáte. A pokud s ním pracujete příliš, tak se bude během nabíjení výrazně zahřívat. Když se zahřeje nad únosnou mez, může software vypnout nabíjení na 80 procentech, aby baterii zbytečně neklesala výdrž. Nabíjení pak bude pokračovat, až se váš iPhone ochladí. Taková situace může vzniknout také například při navigování v automobilu. Jestliže máte zapnutou volbu optimalizovaného nabíjení, tak sice docílíte zpomalení stárnutí baterie, ale na druhou stranu můžete pozorovat, že se váš iPhone nenabije na více jak 80 %. Zde totiž iPhone prostřednictvím strojového učení, které probíhá přímo v zařízení, registruje, kdy ho každý den obvykle nabíjíte, takže ví, kdy ho budete potřebovat a kdy má dokončit nabíjení na víc než 80 %.

Jak aplikace a funkce využívají baterii zařízení

Co dělat, když se iPhone nabíjí pomalu nebo vůbec 

Pokud máte s nabíjením svého iPhonu nějaké potíže, existují základní poučky, které byste měli podstoupit dříve, než se zařízením vzteky hodíte o zem. Zkontrolujte tedy, jestli nejsou kabel a adaptér nějak poškozené. Mohou mít ohnuté konektory, které mohou způsobovat řečené problémy. Pokud tomu tak skutečně je, tak tyto doplňky už nepoužívejte. Pokud poškození nevidíte, zkontrolujte a odstraňte případné nečistoty z nabíjecího konektoru na spodní straně zařízení a pečlivě do něj zasuňte nabíjecí kabel. Nechte své zařízení nabíjet alespoň půl hodiny. Když nabíjení nezačne ani za tento čas, a jste si jisti, že s kabelem a adaptérem je vše v pořádku, zařízení vynuceně restartujte. Poté jej nechte nabíjet další půlhodinu. Pokud je výsledek negativní, vyzkoušejte jiný kabel a jiný adaptér. Jsou-li však v pořádku, nezbyde vám, než navštívit iPhone servis.

.