Zavřít reklamu

Vaše zařízení může mít brilantní displej, extrémní výkon, může pořizovat dokonale ostré fotografie a bleskově surfovat na internetu. Všechno to je k ničemu, pokud mu prostě a jednoduše dojde šťáva. Když ale iPhonu začne docházet baterie, můžete zapnout režim nízké spotřeby, který omezuje spotřebu energie. Pokud vám klesne baterie na 20% úroveň nabití, objeví se vám o tom informace na displeji zařízení. Zároveň zde máte možnost přímo Režim nízké spotřeby aktivovat. To samé platí, pokud úroveň nabití klesne na 10 %. V určitých situacích si ale můžete Režim nízké spotřeby aktivovat dle potřeby i ručně. Režim nízké spotřeby zapnete na obrazovce Nastavení -> Baterie -> Režim nízké spotřeby.

To, že máte tento režim aktivovaný poznáte na první pohled – ikona ukazatele kapacity baterie na stavovém řádku se totiž přebarví ze zelené (červené) na žlutou. Jakmile se iPhone nabije na 80 % nebo víc, režim nízké spotřeby se automaticky vypne.

Režim nízké spotřeby můžete zapnout a vypnout také z Ovládacího centra. Přejděte do Nastavení –> Ovládací centrum –> Upravit ovládací prvky a poté do Ovládacího centra přidejte režim nízké spotřeby.

Co Režim nízké spotřeby baterie na iPhonu omezí: 

Se zapnutým režimem nízké spotřeby vydrží iPhone na jedno nabití déle, ale některé věci se můžou provádět nebo aktualizovat pomaleji. Navíc nemusí fungovat některé funkce, dokud režim nízké spotřeby nevypnete nebo dokud iPhone nenabijete na 80 % a víc. Režim nízké spotřeby tedy omezuje nebo ovlivňuje tyto funkce: 

  • Stahování e-mailů 
  • Aktualizace aplikací na pozadí 
  • Automatické stahování 
  • Některé vizuální efekty 
  • Automatické zamykání (používá výchozí nastavení 30 sekund) 
  • Fotky na iCloudu (dočasně pozastaveno) 
  • 5G (kromě streamování videa) 

iOS 11.3 přidává nové funkce, které zobrazují kondici baterie a doporučují, kdy je potřeba baterii vyměnit. Tomuto tématu jsme se více věnovali v předchozím článku.

.