Zavřít reklamu

Včera byla spuštěna očekávaná hudební služba Apple Music a všichni uživatelé mají možnost nejnovějšího konkurenta Spotify si zdarma na 3 měsíce vyzkoušet. Aby ale uživatel mohl tříměsíční zkušební verzi spustit, musí si nejprve objednat předplatné, které mu bude aktivováno po oněch třech zkušebních měsících. Co když se ale uživatel rozhodne, že se po vypršení 90denní lhůty bez podobné služby obejde či že bude po vyzkoušení Apple Music používat raději nabídku konkurence? Předplatné lze samozřejmě snadno zrušit a my vám ukážeme jak.

Apple_Music_subscription

Pokud jste Apple Music začali testovat včera, Apple vám prvních přibližně 160 korun strhne 30. září. Nejjednodušší způsob, jak předplatné zrušit a zamezit tak automatickému strhávání tohoto měsíčního poplatku, je učinit tak na iPhonu či iPadu. Docílit toho lze přímo z nové aplikace Hudba, a to klepnutím na siluetu obličeje umístěnou v levém horním rohu.

Po klepnutí na tuto ikonu se okamžitě dostanete do prostředí, které slouží ke správě vašeho profilu na Apple Music. Zde pokračujte volbou „Zobrazit Apple ID“ a po zadání hesla se zobrazí nabídka s nastavením účtu. V dolní polovině obrazovky pak uvidíte sekci „Předplatné“ a u nich volbu „Spravovat“. Právě tady najdete údaj, kdy končí vaše zkušební předplatné, i volby pro přepínání mezi rodinným a individuálním předplatným. Poslední volbou v podobě ne právě pohledného přepínače je pak právě možnost zrušení automatické obnovy předplatného.

iTunes_subscription1

Velice jednoduše lze ale stejný úkon provést i na počítači přes iTunes. Zde opět stačí kliknout na stejnou lidskou siluetu, jež je zde opatřena i vaším jménem a umístěna je pro změnu v horním pravém rohu. Následně zvolíte předposlední možnost „Informace o účtu“ a po zadání hesla k Apple ID se vám zobrazí přehled, v jehož spodní části naleznete i položku „Předplatná“ a vpravo od ní volbu „Spravovat“. Zde pak opět budete mít možnost přepínat mezi dvěma typy předplatného i volbu jeho automatickou obnovu zrušit.

iTunes_subscription

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.